CS 2 takas teklifinde dolandırıldım

Adamın 15 gün takas banı olduğunu gösteren 3 takas teklifi vardı, istersen ucuz bir şey gönder sende gör dedi. Gönderdim evet gerçekten 15 gün takas bekleme süresi var. Eldiven yolladım daha sonrasında direk beni silip engelledi, ve eldivenim gitti. Bununla ilgili herhangi bir iptal veya yaptırım yapabilme ihtimalim var mı?
Eldiven neydi hocam.

Eldiven harici değeri düşük bir şey bulamadın mı? Adam sana ucuz bir şey yolla diyor sen eldiven yolluyon

Önce okuduğunu anlaman lazım.

Godsume dedi:
İstersen ucuz bir şey gönder sende gör dedi. Gönderdim evet gerçekten 15 gün takas bekleme süresi var. Eldiven yolladım daha sonrasında direk beni silip engelledi, ve eldivenim gitti.

Önce okuduğunu anlaman lazım.

Godsume dedi:
İstersen ucuz bir şey gönder sende gör dedi. Gönderdim evet gerçekten 15 gün takas bekleme süresi var. Eldiven yolladım daha sonrasında direk beni silip engelledi, ve eldivenim gitti.
İll başta ucuz birşey yolladınız ve takas banı olduğunu anladınız peki sonrasında eldiveni neden ve neye karşılık olarak yolladın?

İll başta ucuz bir şey yolladınız ve takas banı olduğunu anladınız peki sonrasında eldiveni neden ve neye karşılık olarak yolladın?

Ya kanka neyini anlamadın. Adamın hesabında Steam Guard yokmuş o yüzden takastan gelen eşyalar 15 gün beklemede kalıyor. Bir fiyatta anlaşmışlar ve bu arkadaşa demiş ki bak ucuz bir şey gönder 15 gün beklemede kalıyor zaten. Bu arkadaşta inanmış. Sonra büyük ihtimalle guard vs özelliğini aktif ederek 15 gün bekleme olayını kaldırmış adam. Bu arkadaşta önce eldiveni atayım sonra parayı gönderir zaten beklemede kalıyor diye göndermiş. Adam da itemi çekip gitmiş işte.

Ya kanka neyini anlamadın. Adamın hesabında Steam Guard yokmuş o yüzden takastan gelen eşyalar 15 gün beklemede kalıyor. Bir fiyatta anlaşmışlar ve bu arkadaşa demiş ki bak ucuz bir şey gönder 15 gün beklemede kalıyor zaten. Bu arkadaşta inanmış. Sonra büyük ihtimalle guard vs özelliğini aktif ederek 15 gün bekleme olayını kaldırmış adam. Bu arkadaşta önce eldiveni atayım sonra parayı gönderir zaten beklemede kalıyor diye göndermiş. Adam da itemi çekip gitmiş işte.
Knk bu dediğin mümkün değil diye biliyorum çünkü 15 gün bekleme süresi guardı aktif ettiğin an bitmiyor aksine aktif ettiğin andan itibaren başlıyor
Ama steamın sistemi değişti ise onu bilemem

Knk bu dediğin mümkün değil diye biliyorum çünkü 15 gün bekleme süresi guardı aktif ettiğin an bitmiyor aksine aktif ettiğin andan itibaren başlıyor
Ama steamın sistemi değişti ise onu bilemem
Adam açıklamış ya. Arkadaş değilse bekletiyor. Arkadaşsa atabiliyor gibisinden. Aralarında anlaşmışlar bu yolla dolandırılmış işte.

Sen dolandırılmak istemişsin basbaya Steam ne yapsın?

Forumda ne kadar zeki insanlar var :)

Ben hâlâ eldiveni neden gönderdiğini anlamaya çalışıyorum. Adam sana ne vadetti?

Dostum bekleme süresi var diye eldiveni gönderdim karşılığındada ücret ödemesi aldım ne vaat etmiş olabilir? Bedavaya gönderecek halim yok. Halihazırda 3 tane itemi bekliyor gözüküyordu adam biri 20'sinde eline geçecek diğerleri de 22-24 diye 3 itemi bekliyorum 14 gün cezam var fazla trade attığım için gibi bir şeyler zırvaladı. Bende 20 centlik bir item yolladım kabul etti ettikten sonra 14 gün bekleme süresine girdi ve girdikten sonra da iptal edilebiliyordu ettim. Dedim madem bekleme süresi var atayım. Adam 15 saniye içerisinde hesabına gelmezse iptal et dedi yani önce güven aşıladı sonrasında yapması gerekeni yaptı. Dolandırıcı işte neyi uzatıyorsunuz? Yapılacak bir şey var veya yok denmesi yeterli 1-2 arkadaş harici hepsi "ya sen dolandırılmak istemişsin, yok efendim senin suçun falan fistan zırıldanıyor." Bende kimin suçu olduğunu biliyorum bende salaklık ben demiyorum ki bu Steam'in suçu. Ama Steam'in bununla ilgili yaptırım uygulamaması veya dolandırıcı olan birine itemi kaptırdıktan sonra herhangi bir işlem uygulamaması saçma.

Adamda en az 100 şikayet vardır, 2 yıllık hesabı. 10 yıllık adam takas yapmış karşılığında bir şey almamış bir problem var bunu incelemeye alalım diyebilir. Hadi itemi vermedin adamın erişimini engelle, daha fazla insan dolandırmasın? Ben görmezden geliyorum diye bir politika uygulaması saçma.

Yani steam insanları şuna teşfik ediyor, sen dolandırıldıysan sende onları dolandır. Gideyim bende 3-5 kişi dolandırayım o zaman böyle saçmalık olabilir mi?

Geri
Yukarı