Steam CS 2'de Hertz değişmiyor

bblacksmith

Femtopat
CS2'de ekran çözünürlüğünü 1280x1024 olarak kullanıyorum çünkü monitörüm sadece bu çözünürlükte 75 Hz destekliyor.

Oyun ayarlarında 1280x1024 ve 75 Hz seçiyorum fakat monitörümün Hertz'i 60 olarak kalıyor. 60 Hz kaldığını nereden anlıyorsun derseniz hem oyunu oynarken hissediyorum, hem de yan monitörümde görüntü ayarlarını görüyorum. Oyunu kapattığımda ise aynı çözünürlükte monitörümü 75 Hertz'e yükseltebiliyorum. Oyun ayarlarında 75 Hertz seçmeme rağmen neden monitörüm 75'e çıkmıyor?

Monitör: Samsung S23b350h 23″ LED monitör.

Masaüstüne sağ tıkla > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları > yenileme hızı.

Windows 10 için bu monitör ayarlarından bunu yap yine olmuyorsa ekran kartı çıkışlarını değiştir.

Oyundayken gelişmiş görüntü ayarlarındaki bahsettiğin seçenek 75 olmuyor işte 60'a düşürüyor otomatik.

Ekran kartı çıkışını değiştirmelik bir durum yok. CS:GO'da böyle bir sorun yaşamıyordum.

Masaüstüne sağ tıkla > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları > yenileme hızı.

Windows 10 için bu monitör ayarlarından bunu yap yine olmuyorsa ekran kartı çıkışlarını değiştir.

Hala çözemedim bu problemi. :/

Son düzenleme:
Oyundayken gelişmiş görüntü ayarlarındaki bahsettiğin seçenek 75 olmuyor işte 60'a düşürüyor otomatik.

Ekran kartı çıkışını değiştirmelik bir durum yok. CS:GO'da böyle bir sorun yaşamıyordum.

Hala çözemedim bu problemi. :/

Kullandığın kablo belki eskiyse 60 hzdir en saçma tahminim bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı