Çözüldü Valorant Hertz ayarı değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Valorant'ta bütün çözünürlüklerim 240 Hz fakat ben drop yediğim için 144 Hz 144 FPS oynamak istiyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlıyorum. Fakat oyun içi Hz hala 240 bir türlü düşmüyor. Nasıl halledeceğim ben bu işi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kral o yırtılmalar büyük ihtimalle internetinden alakalı, başıma gelenlerden biliyorum. Benim yaşadığım yırtılmalar da packetloss yüzündenmiş. Sen oyun içi FPS'yi 144'e sabitlersen PC 144 FPS'den fazlasını görmeyeceği için monitörde 144 Hz gösterecektir. Oyun içi FPS kısıtlaman yeterli olacaktır. Paket kaybı veya input lagın varsa bunları çözmeye çalış. Aynı şekilde sende kral @StenlyMustafa

Kanka 1000MBPS internetim var, internetten dolayı hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. 144'te sabitlesem aynı sorun çıkıyordu. Düşey senkronizasyonu açarak sorunu çözdüm.
Bildiğim kadarıyla hayır yapılmıyor ancak bence buraya Valorant hesabınızla giriş yapıp bilet gönderin sonucunu bekleyin yardımcı olurlar. Riot'un orijinal destek sitesi.
Tamamdır öyle yapalım ozaman, teşekkür ederim yardımlarınız için sağolun.

240 alıyorum fakat 150'ye kadar düşüyor sürekli drop giriyor. Hem 144 FPS sabitleyip hem de 144 Hz yapmaya çalışıyorum olmuyor.

V-Sync açmadan direk Valorant görüntü ayarlarından seçemez miyim? Normalde başka oyuncularda ayrı ayrı çözünürlüklerde farklı Hertz değerleri var. Bende hepsi 240 Hz. Birtanesini bile 144 yapamaz mıyım?

Hocam onu ayarlamanıza gerek yok. Oyun içi ayarlardan FPS'i her zaman kısıtla seçeneğini açıp, alt tarafa da istediğiniz sayıyı yazmanız yeterli olacaktır.
240 alıyorum fakat 150'ye kadar düşüyor sürekli drop giriyor. Hem 144 FPS sabitleyip hem de 144 Hz yapmaya çalışıyorum olmuyor.

V-Sync açmadan direk Valorant görüntü ayarlarından seçemez miyim? Normalde başka oyuncularda ayrı ayrı çözünürlüklerde farklı Hertz değerleri var. Bende hepsi 240 Hz. Birtanesini bile 144 yapamaz mıyım?

Hz dediğimiz şey saniye başına yenilenme sayısıdır. FPS ise saniye başına verilen görüntüdür. Yani FPS'i 144'e kısıtladığınızda otomatik olarak saniyedeki kare yenileme hızınız yani Hz'niz 144 olacaktır.

Hocam onu ayarlamanıza gerek yok. Oyun içi ayarlardan FPS'i her zaman kısıtla seçeneğini açıp, alt tarafa da istediğiniz sayıyı yazmanız yeterli olacaktır.

Hz dediğimiz şey saniye başına yenilenme sayısıdır. FPS ise saniye başına verilen görüntüdür. Yani FPS'i 144'e kısıtladığınızda otomatik olarak saniyedeki kare yenileme hızınız yani Hz'niz 144 olacaktır.
Olmuyor hocam V-Sync açmaz ise ekranda yırtılmalar meydana gelecek benim bildiğim.

V-Sync açarsa FPS 240'a sabitlenir. FPS'i kendi eliyle kısıtlarsa istediği sayıyı seçebilir.
Yahu tamam işte ikimiz de aynı şeyi söylüyoruz ama anlamıyorsun galiba bak V-sync Hz'i sabitlemiyor FPS'e göre Hz'i değiştiriyor sen V-Sync açtığında Hz değerin FPS'ine bağlı olarak artar azalır sabitlersen sabit kalır kapiş? Eğer V-Sync açmadan 240 Hz'de iken monitör, FPS'yi 144'e sabitlersen ekran yırtılmaya başlar sanki oyun kasıyormuş gibi bir hissiyat verir.
Yahu neden kahkaha atıyorsunuz V-SYNC bu değil mi??

Yahu tamam işte ikimiz de aynı şeyi söylüyoruz ama anlamıyorsun galiba bak V-sync Hz'i sabitlemiyor FPS'e göre Hz'i değiştiriyor sen V-Sync açtığında Hz değerin FPS'ine bağlı olarak artar azalır sabitlersen sabit kalır kapiş? Eğer V-Sync açmadan 240 Hz'de iken monitör, FPS'yi 144'e sabitlersen ekran yırtılmaya başlar sanki oyun kasıyormuş gibi bir hissiyat verir.
Dostum ne dediğimi anlamıyorsun.

@DarkReader hocam yanlışım mı var bilginiz var mı?

Yahu neyi anlamıyorum adama V-SYNC açma diyorsun sonra da git FPS yi kısıtla diyorsun sorun çözülecek, ben de diyorum ki sana V-Sync açmadan direk monitör 240 Hz'e ayarlıyken FPS'yi 144'e sabitlerse ekranda yırtılmalar meydana gelir oyunu kasıyormuş gibi bir hissiyatla oynar. Eğer anlatmak istediğin başka bir şey ise anlat öğrenelim sen ne anlatmaya çalışıyorsun?
Yine kahkaha attı be adam anlat işte ne anlatmaya çalışıyorsun yoksa seviyeli bir tartışmaya giremeyeceksen uzatmanın anlamı yok.
Off anlaşılan senle seviyeli bir tartışma yapılmayacak her şeye kahkaha atıyor tamam her zaman sen haklısın iyi günler.
Ben niye PP sini jett yapmış instalock bir adamla tartışıyorum ki ya? Her jett main de aynı hepsi kanser ediyor klasik. Adama mantıklı bir şeyler sunmaya çalışıyorum kahkaha yanlış anlıyorsun diyor nerede hata yaptım diye soruyorum insanca kahkaha atıyor max jett. :D Tekrardan iyi günler iyi forumlar. Hala sözlerimin de arkasındayım bu arada...

Son düzenleme:
Rankın çok yüksek değilse yani diamond - immortal - radiant seviyesinde değilsen VSYNC aç FPS'yi 144'e sabitle biraz input lag yapar tahminimce ancak dediğim gibi eğer rankın yüksek değilse rahatsız edici olmayacaktır.
Böyle oyunlarda V-Sync açılmamalı. Etkiliyor oyunu. FPS kısıtlayın oyun içi ayarlardan ama neden drop giriyor anlamadım. 144 Hz' de daha çok girmez mi?

Reis sende benim dediğimi anlamıyorsun ki. Eğer 144'e sabitlesem sorunum çözülse buraya neden forum açayım. 240 Hz monitörde daha düşük bir FPS ile oynarsan oyundan verim alamazsın. Donuyormuş gibi gözükür ki öyle zaten. Oyunum donuyor önümdeki adamı vuramıyorum adam 60 Hz ile benden daha avantajlı. Donmaması için ekran kartının çizip gönderdiği FPS değerleri ile monitörün yansıttığı Hz değeri denk olmalıdır. Örnek 60 Hz 60 FPS donuyormuş gibi gözükmez. Ama 240'a 144 donuyormuş gibi gözüküyor. Ben 144 Hz 144 FPS yapmaya çalışıyorum. Oyun müsaade etmiyor. Nasıl yapacağım 144 Hz 144 FPS?

Son düzenleme:
Arkadaş rekabetçi online oyunda V-SYNC aç diye tavsiye veriliyor, şaka mısınız, dalga mı geçiliyor anlamıyorum. 144 FPS alsa zaten ekran yırtılması olmayacak saçma sapan çözümler söyleyip yanlış yönlendirmeyin.

Geri
Yukarı