Çözüldü Valorant Hertz ayarı değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Valorant'ta bütün çözünürlüklerim 240 Hz fakat ben drop yediğim için 144 Hz 144 FPS oynamak istiyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlıyorum. Fakat oyun içi Hz hala 240 bir türlü düşmüyor. Nasıl halledeceğim ben bu işi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kral o yırtılmalar büyük ihtimalle internetinden alakalı, başıma gelenlerden biliyorum. Benim yaşadığım yırtılmalar da packetloss yüzündenmiş. Sen oyun içi FPS'yi 144'e sabitlersen PC 144 FPS'den fazlasını görmeyeceği için monitörde 144 Hz gösterecektir. Oyun içi FPS kısıtlaman yeterli olacaktır. Paket kaybı veya input lagın varsa bunları çözmeye çalış. Aynı şekilde sende kral @StenlyMustafa

Kanka 1000MBPS internetim var, internetten dolayı hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. 144'te sabitlesem aynı sorun çıkıyordu. Düşey senkronizasyonu açarak sorunu çözdüm.
Rankın çok yüksek değilse yani diamond - immortal - radiant seviyesinde değilsen VSYNC aç FPS'yi 144'e sabitle biraz input lag yapar tahminimce ancak dediğim gibi eğer rankın yüksek değilse rahatsız edici olmayacaktır.

Artı -1 Eksi
Oyun 240Hz derken oyun içi FPS inizin 240 olduğunu mu anlatmak istiyorsunuz? Eğer demek istediğiniz buysa ayarlardan FPS'i kısıtla bölümüne istediğiniz sayıyı yazmanız yeterli olacaktır.

Ben NVIDIA Denetim Masasından hallediyorum ama yine de sen bir araştır. Umarım başına kötü şeyler gelmez en fazla 1 kill için.

Rankın çok yüksek değilse yani diamond - immortal - radiant seviyesinde değilsen V-Sync aç FPS'yi 144'e sabitle biraz input lag yapar tahminimce ancak dediğim gibi eğer rankın yüksek değilse rahatsız edici olmayacaktır.

Hem V-Sync açıp hem de FPS'i 144'e sabitlemek saçma olur. Monitörü 240Hz olduğu için V-Sync açtığında FPS 240'a kısıtlanacaktır. Bunun yerine direkt olarak FPS kısıtlanmalıdır. Bu arada neden üzgün attınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem V-Sync açıp hem de FPS'i 144'e sabitlemek saçma olur. Monitörü 240Hz olduğu için V-Sync açtığında FPS 240'a kısıtlanacaktır. Bunun yerine direkt olarak FPS kısıtlanmalıdır. Bu arada neden üzgün attınız?
Hayır V-Sync açıp 144FPS sabitlediğinde Hz otomatikman 144Hz'de kalacaktır. Yanlış anladığınız için üzgün attım arkadaş başka şey kast etmiş.

Hayır V-Sync açıp 144FPS sabitlediğinde Hz otomatikman 144Hz'de kalacaktır. Yanlış anladığınız için üzgün attım arkadaş başka şey kast etmiş.

V-SYNC açıldığında FPS'e göre Hz otomatik ayarlanır V-SYNC açıldığında FPS 144 ise monitör Hz' si de 144 olacaktır.

Benim edindiğim bilgi ve tecrübeler bu şekildedir.

Oyun 240Hz derken oyun içi FPS inizin 240 olduğunu mu anlatmak istiyorsunuz? Eğer demek istediğiniz buysa ayarlardan FPS'i kısıtla bölümüne istediğiniz sayıyı yazmanız yeterli olacaktır.
240 alıyorum fakat 150 ye kadar düşüyor sürekli drop giriyor. Hem 144 fps sabitleyip hemde 144 hz yapmaya çalışıyorum olmuyor.
V-SYNC açıldığında FPS'e göre Hz otomatik ayarlanır V-SYNC açıldığında FPS 144 ise monitör Hz' si de 144 olacaktır.

Benim edindiğim bilgi ve tecrübeler bu şekildedir.
Vsync açmadan direk valorant görüntü ayarlarından seçemez miyim? Normalde başka oyuncularda ayrı ayrı çözünürlüklerde farklı hertz değerleri var. Bende hepsi 240 hz. Birtanesini bile 144 yapamazmıyım ?

Son düzenleme:
240 alıyorum fakat 150 ye kadar düşüyor sürekli drop giriyor. Hem 144 fps sabitleyip hemde 144 hz yapmaya çalışıyorum olmuyor.

Vsync açmadan direk valorant görüntü ayarlarından seçemez miyim? Normalde başka oyuncularda ayrı ayrı çözünürlüklerde farklı hertz değerleri var. Bende hepsi 240 hz. Birtanesini bile 144 yapamazmıyım ?
Bildiğim kadarıyla hayır yapılmıyor ancak bence buraya Valorant hesabınızla giriş yapıp bilet gönderin sonucunu bekleyin yardımcı olurlar. Riot'un orijinal destek sitesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı