CS:GO 1080P Çözünürlükte Takılma Sorunu

fujura

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben Genellikle CS:GO oynuyorum. Oyun içerisinde çözünürlüğü 1920x1080 de yapsan 1024x768 de yapsam fps hep aynı hiç değişmiyor. Fakat 1920x1080 yaptığımda oyunda takılmalar hissediyorum milisaniyelik de olsa ve bu oyun içerisinde rahatsız edici oluyor fakat 1024x768 gibi düşük çözünürlüklerde hiç böyle bir sıkıntı yok. Bunun sebebi ne olabilir?

FPS Kaçta sabit ? 60 ise "V-sync" yada "Dizüstü güç tasarrufu" ayarları açıktır, 1920x1080 konusuna gelince fps drop oluyor muhtemelen ya RAM'in zayıf ya sistem ısınıyordur yada HDD'den kaynaklı olabilir. Sistem bilgilerini ve sıcaklıklarını paylaş. Speccy programı ile sıcaklıkları ölçebilirsin.

Yüksek çözünürlükte ekran kartına daha büyük bir yük biner sebebi bu. CS:GO'yu 1280x1024'de oynamanızı öneririm zira nesneler genişlediği için headshot atmak vs. kolaylaşıyor.

Sistemin düşük çözünürlükte ve düşük ayarlarda bir kareyi çizme saniyesi ile yüksek çözünürlükte kare çizme saniyesi arasında fark olur seninde sıkıntın bu büyük ihtimalle. Bütün profesyonel oyuncular low ayarlarda oynar isteseler 4k ultra oynayabilecekleri halde.

Sistemim çok zayıf vsnyc açık değil hep55 65civari FPS fakat takılıyor.
2gb RAM
1gb 128bit ekran kartı
Intel celeron çift çekirdek 2.5ghz

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı