CS:GO Takılma Sorunu

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese,
3 Gündür aramadığım, taramadığım ve denemediğim bir şey kalmadı açıkcası. Buraya tekrar konu açıp yardım istemek durumunda kaldım.
Arkadaşlar şu sıralar sadece CS:GO oynamaktayım ve önemli olan konu da bu. Bundan 1 ay önce 144 Hz 1ms monitör aldım ve her şey mükemmel gidiyordu benim açımdan fakat 3-4 gündür oyunda bir takılmalar, yırtılmalar tarzı sorunlar mevcut. İnternetten araştırdığımda "micro stuttering" deniliyormuş sanırım ya da sorunum tam olarak bu mu onu da anlayamadım. Zıplarken, yürürken, ateş ederken kısacası oynarken sürekli bir kasma veya takılma hissiyatı mevcut ve bu oyun performansıma bayağı bir etki ediyor. Sizlerden yardım istemekteyim, denediğim ve sonuç alamadığım şeyler şunlar;
Format, Oyun içi görüntü ayarlarında değişiklik, başlatma seçeneklerini sıfırlama ve değişiklik, NVIDIA Profile İnspector ayarları, FPS sabitleme, Üçlü ve çoklu arabellekleme açma (ilk denedigimde çoklu arabellekleme açınca oyun düzeldi gibi oldu ama oyundan çıkıp girince tekrar bozuldu), Monitörü 144 Hz'den 120 ve 100'e çekerek denemek, HDD Bad Sector tespit ettim (yararlı bir bilgi olur mu sizin için bilemiyorum ama belirtmek istedim). Başka oyun olarak League of Legends denedim fakat bir şey farkedemedim açıkçası, şu sıralar VALORANT düşürmeye çalışıyorum bir de orda deneyeceğim. Tek deneyemediğim daha doğrusu beceremediğim konu ise mesela diğer oyunlarda V-Sync açınca ekranın Hz değerine sabitler ya, CS:GO'da onu bir türlü beceremedim. NVIDIA 3D Ayarlarından "Düşey senkronizasyon" açıyorum olmuyor, üçlü veya çoklu arabelleklemeyi açıyorum olmuyor, belki öyle olsa düzelcek ama nedense ne denediysem bir türlü beceremedim.

Demek istediğim şu ki bunca zamandır sorunsuz oynarken neden bir anda böyle bir sorunla karşılaştım en garibime giden de o. Bilgisayarı açıyorum uyuyana kadar CS:GO oynuyorum rutinim bu yani başka ekstra donanımsal veya yazılımsal bir şey yapmıyorum bilgisayarda. Aşağıya oyun içi Riva Tuner değerlerimi ve sistem bilgilerimi bırakacağım. Çok teşekkürler şimdiden.

İşlemci: i7 4790
Ekran Kartı: GTX 750 Ti
RAM: DDR3 4x2 8 GB 1600 MHz RAM

CSGO.jpg

fps_max_144 komutu ve dikey eşitleme açmak işe yarayabilir
Teşekkürler tavsiyeniz için fakat az önce araştırdığım da v-sync açtığım zaman ise mouse lag oluşabileceğini söylüyorlar ve kimse CS:GO için önermiyor maalesef. Dediğim gibi aslında sorun aynı ayarlarda hep sorunsuz oynarken neden bir anda böyle bir sorun belirir bunun kaynağını çözmek gerekiyor bence.

Teşekkürler tavsiyeniz için fakat az önce araştırdığım da v-sync açtığım zaman ise mouse lag oluşabileceğini söylüyorlar ve kimse CS:GO için önermiyor maalesef. Dediğim gibi aslında sorun aynı ayarlarda hep sorunsuz oynarken neden bir anda böyle bir sorun belirir bunun kaynağını çözmek gerekiyor bence.
Farklı oyunlarda aynı sorun oluyor mu?

Farklı oyunlarda aynı sorun oluyor mu?
Belirttiğim gibi sadece League of Legends oyununda deneme fırsatı buldum fakat orda bir şey sezmedim açıkcası sonuçta farklı tür oyun. FPS olarak CS 1.6'da deneme fırsatı buldum ve onda da akıcılık olmadığını takılmalar yaşandığını hissettim.
Yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı