CS:GO 30 kill farkla hala nova 4'üm

Oyunda 2000 saatim var ve Dmg'yim.
Şu ana kadar elde ettiğim tecrübeler şu şekilde:

Öncelikle 8-10 maçta bir rank güncelleniyor. Ancak şöyle bir durum var bir seri yakalamanız gerek.
Yani 4 Win 4 Lost 4 Win gibi bir seriniz varsa ya da 2 Win 2 Lost vs bu örnekleri çoğaltabiliriz rank atlamanız zor. Atıyorum son 8 maçta en fazla 2 Lost ancak olmalı. O bile fazla. Sürekli Win serisi yakalarsanız kesinlikle 8-10 maça kalmaz rank alıyorsunuz.

Diğer önemli nokta mesela denk rank sahipleri ile girin. Nova 4 iseniz mesela takımda nova 1 olmasın. Mesela herkes en az nova 4 olsun. Bu gibi maçlar çekişmeli oluyor kazandığınız takdirde çok fazla avantaj sağlıyorsunuz.

Son olarak şunun farkına vardım. Bazen karşınıza çok zor takımlar geliyor. Mesela benim 2000 saatim var karşıya 3000 4000 saatli çok zorlu oyuncular geliyor. İşte böyle zor maçları kazandığınız zaman ki her zaman bu maçlar zor geçer çok farklı bir avantaj sağlıyorsunuz.

Kısacası Win serisi, karşıya gelen zorlu rakipleri yenme çok fark ediyor. Yani algoritma çok detaylı. Siz o 3000 4000 saatli adamları yenince o maçtan normal bir Win'den aldığınızdan daha fazla bir puan kasıyorsunuz. Edolar önemli.

Son tecrübem ölme sayısı. Ben genelde safe oynayan defansif bir Player'ım. Sürekli Shift takılırım ve nokta atışlar yaparım. Hal böyle olunca ölme sayım azdır. Bir oyunda bazen siz 30 vurursunuz arkadaşınız 40 vurur ama o kadar az ölmüşsünüzdür ki puan farkı ile önde olursunuz. Bunu ben çok yaşıyorum. Kill/Death oranım yüksektir. Ölememe çok fazla puan getirisi olan bir şey. Mesela takımda son kaldım Save'lerim ya da adam düşürmeye oynarım bu oyunda çok puan sağlıyor ve kill/death sayısı çok önemli. Kd oranı diye bir olay var.

Bu dediklerime uyarsanız bir de 5 kişiden oluşan 1 takımınız varsa seri Win alırsanız global bile olmak hiç de zor bir şey değil.

Mesela örnek bir görüntü attınız tamam Win almışsınız ama bu maçtan sonra 2 Lost alırsanız veya 1 Win 1 Lost vs şeklinde istikrarsız sonuçlar alırsanız bu Win'in hiçbir esprisi kalmıyor o yüzden takım şart.

İstikrarlı Win sonuçları çok önemli.

Dipnot ben neden üst rankta değilim çünkü takımım yok.

Dostum haklısın fakat yaklaşık 20 winstreak almama rağmen oyun atlatmamıştı gerçekten bozuk ondan sonra 2 lose aldım 1 kere kazandım nova 4 oldum ve bu hesap başta usta seçkin gümüştü toplam 160 saatim var FACEIT Level'im 5
CS:GO'da ölü hesap dediğimiz bir durum var. CS:GO rank sistemi sanılanın aksine çok daha komplike çalışıyor. Muhtemelen CS:GO'yu küçük yaştan beri oynuyor ve hesabınızda oynama süreniz 1K'yı çoktan geçmiştir. Bu durumda CS:GO sizden bu performansı "normal" olarak nitelendiriyor. Aynı haritada sürekli "Win" almanızda aslında aynı mantık. Haritayı inciğine kadar ezberlediğinizi düşünerek "normal" diyor.

CS:GO'da kolay ve hilesiz rütbe atlamak için kesinlikle şunlar uygulanmalı:
  • Uzun saatler geçirmiş ve artık yüksek seviyede oynamanıza rağmen rütbe atlayamıyorsanız o hesaptan oynamayı bırakın ve gidin yeni hesap açın.
  • Yeni hesap sonrası kesinlikle hızlıca rütbe atlamaya başlayacaksınız. Ama bitmedi, farklı haritalar ile en az 3 haritalı bir kombinasyon oluşturun. Win sayınızı riske atmayın, bilmediğiniz, tanımadığınız insanlarla oynamak yerine takım olabileceğiniz insanlarla oynayın.
  • Varsa sizden daha yüksek rütbeli insanlarla oynayın (hak ettiğiniz rütbe neyse, onlarla)
  • Geri düşseniz bile beraberlik için mücadele etmekten vaz geçmeyin. Rütbeniz "lose" maça göre çok daha az etkilenir.
  • Bilmediğiniz haritada veya silahla oynamayın.

Dostum teşekkür ederim 1K yı geçmedi toplam 200 300 saatim var :D

Yeni konular

Geri
Yukarı