CS:GO 4:3 vs 16:9

Oğuzhan18

Hectopat
Merhaba arkadaşlar oyunda rankım kartal. Monitörüm Curved sizce 16:9 devam mı etmeliyim? Geçenlerde 4.3 çektim kenarlar siyah oluyor boş oluyor ama ekran kartı ayarlarıyla dolduruluyor diye biliyorum. Her neyse 4:3 çekince gözle görülür bir FPS artışı var ve adamlar büyüyor. 4:3 çekince kullandığım cross çok büyük gibi geliyor 16:9 çekince küçük gibi gözüküyor. Biraz algıladım ya da tam tersi idi sizce hangisi?

Ben Monster Abra ile oynuyorum, senin dediğin ayarlar arasında geçiş yapınca, kafa büyümesi vs. olmuyor. Sadece yanlar siyahlaşıyor, görüş alanım azalıyor. Sebebi nedir?

4:3 streched da ekran yayılır ve her şey büyür ama görüş alanı azalır ve buna bağlı olarak adamların hızı artar. 16:9 da ise her şey daha küçük olur görüş alanı büyür ve insanlar daha yavaş hareket ediyormuş gibi görünür. Karar senin.

Ben Monster Abra ile oynuyorum, senin dediğin ayarlar arasında geçiş yapınca, kafa büyümesi vs. olmuyor. Sadece yanlar siyahlaşıyor, görüş alanım azalıyor. Sebebi nedir?

Gözle görülür bayağı bir FPS artışı oluyor bende ama kenarlar siyah kalıyor onu da çözümü vardır bakarım. Senin olayı bilmiyorum vallahi.

Geri
Yukarı