CS:GO 4:3 vs 16:9

4:3 1280x960 oynuyorum. Tek sıkıntısı black bar ile değil de stretched oynarsan yanlara doğru oluşan yapay gerginlik sebebiyle düşmanlar sağa-sola peeklerken daha hızlı gözüküyor, bu da dezavantaj oluşturuyor bazen.

4:3 biraz daha zor görülür ve spray atmanız zorlaşır ama kafalar büyür 16:9 ise çok net görülür spray atmak çok daha kolaylaşır ama HS atmanız zorlaşır.

Seçim sizin.

Ben Monster Abra ile oynuyorum, senin dediğin ayarlar arasında geçiş yapınca, kafa büyümesi vs. olmuyor. Sadece yanlar siyahlaşıyor, görüş alanım azalıyor. Sebebi nedir?
Ekran kartı ayarlarından uygulama ayarlarını geçersiz yapıp tam ekran olarak ayarlaman gerekiyor. Yoksa siyah kenarlıklar kalır. @Oğuzhan18 hocam siz de böyle yapabilirsiniz. Ekran kartı fark etmez genelde buna benzer bir yol izleniyor. 4:3 oynamak çoğu oyuncuda daha iyi bir oyun deneyimi ve skor katkısı sağlıyor benim gözümde.

Ekran kartı ayarlarından uygulama ayarlarını geçersiz yapıp tam ekran olarak ayarlaman gerekiyor. Yoksa siyah kenarlıklar kalır. @Oğuzhan18 hocam siz de böyle yapabilirsiniz. Ekran kartı fark etmez genelde buna benzer bir yol izleniyor. 4:3 oynamak çoğu oyuncuda daha iyi bir oyun deneyimi ve skor katkısı sağlıyor benim gözümde.
teşekkürler 100 fps artıyor bu arada 4.3 yapınca fazla fps demek input lagıda düşürür.

mesala şeyi etkilermi 144 hz kullanıyorum bi yerden picklerden hızlı tepki verdiğim için vurabiliyorum çıkışlarımı 4:3 etkilemez demi acaba ?

Geri
Yukarı