CS:GO Ani FPS Düşmesi Sorunu

ismailma95

Decapat
Merhaba. Laptopum Lenovo Y520 15IKBN. 1 ay önce servisten döndü. Macun değiştirildi ve temizliği yapıldı. Ancak CS:GO oynarken son zamanlarda ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Hem de Turbo fan açık oynarken. Oyun SSD'ye kurulu. Bu arada video kayıt nedeniyle FPS 150 civarında, normalde 200-250 oluyor.
Sizlerden ne yapmam gerektiğine dair yardım rica ediyorum. Lütfen çözüm önerisi olanlar yazsın.
Videoda 6-7. saniyede FPS 30'a düşüyor
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• ID1.png
    ID1.png
    93,9 KB · Görüntüleme: 63
  • ID2.png
    ID2.png
    88,2 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• SSD Değişim.png
    SSD Değişim.png
    100,3 KB · Görüntüleme: 41
Teşekkürler hocam bi araştırayım bakalım.
Peki sizce bu SSD nasıl ? Samsung MZ-VLW1280 SSD
Orjinalinde bu vardı ancak servise gidince Liteon takmışlardı.
Bakın konu da açtım: Lenovo servisi orjinale kıyasla düşük kalite SSD takmış, ne hakkım vardır sizce ? » Sayfa 1 - 1
Hocam bu iki SSD arasında inanılmaz fark var. Samsung'un SSD'si 3000-1500 okuma-yazma hızı var ve IOPS'de gayet iyi. Monster bu SSD modelini kullanıyor. Arada büyük bir kalite farkı var kesinlikle yerine takılan SSD alt kalite diyebilirim.

Hocam bu iki SSD arasında inanılmaz fark var. Samsung'un SSD'si 3000-1500 okuma-yazma hızı var ve IOPS'de gayet iyi. Monster bu SSD modelini kullanıyor. Arada büyük bir kalite farkı var kesinlikle yerine takılan SSD alt kalite diyebilirim.
Haklısın hocam da baksana adamların resmi sitesinde samsung'un yedeği liteon'dur diye belirtmişler. Yani göz göre göre büyük haksızlık ediyorlar

Valla serviste herşeyi kontrol ettiler. Acaba eski SSD de bozuk olabilir mi ? Ondan dolayı drop yiyomuşumdur ve yeni SSD de kalitesiz olduğu için oluyordur vs ?
Hocam olabilir, serviste yük testi yapılmıştır tahminimce ekran kartı ve işlemciye. Yani tek aklıma gelen SSD oluyor.

Hocam olabilir, serviste yük testi yapılmıştır tahminimce ekran kartı ve işlemciye. Yani tek aklıma gelen SSD oluyor.
Neyse zaten bu saatten sonra ispat edebileceğim veya servise itiraz edebileceğim bir şey yok. O yüzden en iyisi sağlam bir SSD almak sanırım. Teşekkür ederim hocam yardımların için çok sağol.

Geri
Yukarı