CS:GO Basit Öneriler

261538

Megapat
Makaleler
98
Hepinize merhabalar,
Top seviyeye yakın bir oyuncu olarak oyuna yeni başlayanlar ve bilmeyenler için birkaç öneride bulunacağım. Bunların bazılarını internette de bulabilirsiniz. Şunu unutmayın en iyi ayarlar sizin en rahat ettiğiniz ayarlardır.

Öncelikle çözünürlük ile başlayalım.
Birçok kişi üst seviye oyuncuların düşük çözünürlükte oynadığını görüyordur ama kötü grafik nedeniyle bu çözünürlükte oynamak istemiyorlar. Bunun yerine 1280x1024 çözünürlüğünü tavsiye ederim, yalnız biraz sistemleri zorlayabilir onu söyleyelim.

22.jpg

Kod:
+cl_show_team_equipment
Komutu ile arkadaşlarınızın nerde olduğunu ve hangi silahlara sahip olduğunu duvar arkasından görebilirsiniz.

2.jpg

Grafik ayarları kendi kullandığım ayarlardır isterseniz bu şekilde kullanabilirsiniz.

0.jpg

CFG Ayarları,
Oyun içerisinde bulunan grafiklerin hazır kodlanmış hali diyebiliriz. Bunu da sizinle paylaşacağım.

Kullanımı için videoya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Renk Ayarları,
Ekran kartınızın denetim masasına girip, "digital vibrance" ayarını arttırırsanız renkler biraz daha doygun olacaktır. Tavsiyem 80-100 arası.
Ekran Alıntısı.PNG

1280x1024 en yüksek ayarlarda oynuyorum. Arkadaşlara önerim en yüksekte oynamayacaklarsa bile gölge ayarlarını yüksekte oynamaları çok iyi olur. Gerçekten önemli olabilen bir ayar.

Yıllarca 1280x960 oynadım ama yeni sistem aldıktan sonra bir daha o çözünürlükte oynayamadım. Bütün çözünürlükleri denedim ama 2k altı bir türlü istediğim sonucu vermedi.Bende 2k da oynamaya başladım. Sens ayarını oturtunca herşey yoluna girdi. Çözünürlük bu şekilde ruslarla tek takılıp kanser olmama rağmen güzide usta muhafızım. Bu arada grafik ayarları benim fps ye etki etmiyor. Yıllarca her şeyi yi low a çekip oynadım ama yeni sistemde low da yapsam max ta yapsam fps değişmiyor.

Yıllarca 1280x960 oynadım ama yeni sistem aldıktan sonra bir daha o çözünürlükte oynayamadım. Bütün çözünürlükleri denedim ama 2k altı bir türlü istediğim sonucu vermedi.Bende 2k da oynamaya başladım. Sens ayarını oturtunca herşey yoluna girdi. Çözünürlük bu şekilde ruslarla tek takılıp kanser olmama rağmen güzide usta muhafızım. Bu arada grafik ayarları benim fps ye etki etmiyor. Yıllarca her şeyi yi low a çekip oynadım ama yeni sistemde low da yapsam max ta yapsam fps değişmiyor.
CS go işlemci ağırlıklı bir oyun ve şimdiki ekran kartlarına göre çerez grafiklere sahip olduğu içindir fpsin aynı olması :)

FPS_MAX 0 komutunu denediniz mi ? FPS'nin değişmeyeceğinden emin misiniz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı