CS:GO benim için bitti

Hala anlamıyorsunuz. Evet bu kötü bir durum firmanın buna çözüm bulması lazım bunda da haklısınız. Ama CS:GO normal olarak oynamanın hiç bir anlamlı yok. Faceit oynamanız lazım. Son bir yıldır faceit oynayan biri olarak aşırı zevk alıyorum. Hile gelme olasılığı %10 oda en fazla. Ve hileyi rapor edince bir iki hafta içerisinde ban atılıyor. Faceit premium da aldığım oldu, almadan da çok oynadım. Üst düzey farklar yok. Para vermeden de gayet oynanır. Mathmaking oynamak zaman kaybı. 3500 saatimin 2000 saati MM oynadım boşuna gitti hepsi.

Bende hem hileler yüzünden hem de tam bu sebeple CS:GO bırakıp Valorant geçtım biliyorum saçma ama artık hilelerden bıktım yabancı serverde oynuyorum mis gibi.
Bende oynadım Valorant ama sarmadı beni cs gibi değil lol ve cs karışımı birşey ulti filan atıyorsun cs de şu hileciler ve değerlendirme sistemi kötü olmasa bende oynıyacam ama malesef hellhunter arkadaşın dediği gibi bozuldu artık oyun

Şahsen sorun oyundan başlıyor. Ben Smurf oyuncuyum dediğin konu haklı karşına 4K adam falan geliyor demişsin, eşleştirme sistemi rezalet bir hal aldı Koreli adamlarla eşleşip 300ms oyun oynadım. Oyunda zaten taşıyabilmen lazım eğer takımın kötüyse bile bunu yapman gerek. Misal ben eski Global oyuncuyum ve şu an Silverdan çıkış yapamıyorum 23/4 civarı bir oranla maçların hepsini bitirmeme rağmen ve win almama rağmen(Bu şekilde art arda en az 6 maç) Bana hiç bir şekilde rankup vermiyor ve ben bu şekilde 30 maçta 2 lose alıp sadece Silver Elite e çıkıyorsam tüm maçlarımda takımı taşıyorsam sorunu kendimde aramam. Dediğim şey zaten inanılması mümkün bir şey değil fakat kanıt bile sunabilirim buna xD

2-3 günde 1 oyun atıyordum, artık her oyunda 0 seviye ve 3 arkadaşı olup süper ötesi atış yapanlarla dolu, veya ben 800 saat oynamama rağmen karşıma 4500 saat oynayan vermesi. Takımıma Rus doluşup karşıya tam tersi olması. 0 seviye olup seçkin eşleştirmeye nasıl girdiklerini hala anlamıyorum, oyunu satın almıyorlar bile. Emeğime yazık. CS:GO'yu çok uzun bir süreliğine silip bırakıyorum. Belki arkadaşlarla buluşunca ınternet kafede oynarım. Sen gel 800 saat oyna karşına 5000 saat oynayan adam versin senin takımına da "cyka cyka lkşsdafjfjasdl (anlamadığım kelimeler)" diyen Rus gelsin sonra oyun kaybet. Her raunt nereden çıkacağımı tabii ki bilirsin çünkü müneccimsin sen 0 seviye hesap seni. İyi günler.

Eki Görüntüle 1229127

Bana göre oyuna seçkin özelliğini getirmeleride saçma millet bir de daha güvenli oynmaj için ek para mı verecek baba saçma geliyor.
Mm öyle maalesef mm de yediğim vuruşları FACEIT'de yemiyorum. Mm rankı global yapıp tekrar FACEIT'e geçtim çok daha eğlenceli geçiyor maçlar.

FACEIT'e nasıl geçebilirim?

Bana göre oyuna seçkin özelliğini getirmeleride saçma millet bir de daha güvenli oynmaj için ek para mı verecek baba saçma geliyor.

FACEIT'e nasıl geçebilirim?
Faceit'e site üzerinden kaydol Steam hesabınla eşleştir. Oradan maç aratıyorsun. Ama MM rankın MGE-DMG altında ise tavsiye etmem.

Her oyunun belirli bir ömrü var. Bu ömür tamamlandıktan sonra çoğu oyuncu başka oyunlara geçiyor. Ben senelerce CS:GO oynamış biriyim fakat artık yüzüne bakmıyorum. Ben Overwatch bazen de Valorant oynuyorum ki aynı sorun bu oyunlarda da var. Misal Overwatch örneği vereyim size ben 800 levelim oyunda benim takımıma 25 level adam atıyor. Adam karakterleri oynamayı bilmiyor ve Sesli chate gelmiyor. Bir şey yazınca da küfrediyor. Yani sizin için de miladı dolmuş bence o oyunun farklı oyunlara yönelebilirsiniz.

Her oyunun belirli bir ömrü var. Bu ömür tamamlandıktan sonra çoğu oyuncu başka oyunlara geçiyor. Ben senelerce CS:GO oynamış biriyim fakat artık yüzüne bakmıyorum. Ben Overwatch bazen de Valorant oynuyorum ki aynı sorun bu oyunlarda da var. Misal Overwatch örneği vereyim size ben 800 levelim oyunda benim takımıma 25 level adam atıyor. Adam karakterleri oynamayı bilmiyor ve Sesli chate gelmiyor. Bir şey yazınca da küfrediyor. Yani sizin için de miladı dolmuş bence o oyunun farklı oyunlara yönelebilirsiniz.
Witcher 3'e başladım, huzur doldum.

Hayatımda gördüğüm en kof eleştirilerden biri. Her şeyi bıraktım karşı takımdaki adamın maç içinde ne konuştuğunu nereden biliyorsun kardeşim? 200-300 saat Valorant oynadım, 1200 saat de CS:GO oynadım emin ol Valorant'taki kanser kitle sayısı CS:GO'dan en az 3 kat daha fazla. CS:GO o kadar büyük bir oyun ki insanlar normal olan şeyleri bir sorunmuş gibi algılıyor. Mesela Coca-Cola fabrikasında bantlardan biri bozuktur ya da makinalardan birinde arıza olmuştur, insanlar ya işte Coca-Cola da böyle dandik bir marka zaten baksana fabrikaları kusurlarla dolu der. Oysa ki her fabrikada olan şeyler bunlar, Le' Cola fabrikasında olanları duymazsın bile mesela ya da Pepsi fabrikasında aynı şey olduğunda "ya, olabilir işte zaten ne bekliyordunuz ki" gibi şeyler duyarsınız. Kısacası naz yapmaya gerek yok, siz oyunu mükemmel oynadığınızı, hiç hata yapmadığınızı, kimsenin sizden daha iyi oynayamayacağını düşünerek oynuyorsunuz. Çünkü bilgisayar oyunlarının amacı budur. Kimseyi yargılamıyorum, oyundan hatta her oyundan aldığınız zevk sizin oyundan beklentinize göre şekillenir. Silver Elite Master bir oyuncunun amacı her daim Global Elite'e yükselmek istemektir. Ana hedefi olmasa da her zaman en iyi olmak ya da en iyi olanların arasında olmak insanların engel olamayacağı duygulardan biri. Bu yükselme isteğinin sebebi de basitçe Pavlov'un Köpeği deneyi ile paralel. Yani oyuna ilk başlayan kişi bir rekabetçi maç oynar, oynadığı maçın ne kadar iyi olduğuna göre oyun Silver derecelerinden birinde oyuncuyu yerleştirir. Örneğin Silver I olan bir oyuncu hala oyunu öğreniyor olduğu için olayların farkında bile değil, o sırada Silver II derecesine yükselir ve beyni şunu anlar; Ben iyi oynamaya devam ettiğim zaman bu nadir yükselme olayını yaşayabileceğim. Kısaca ödüllendiriliyorsunuz. Bu ödülleri almak gittikçe zorlaşacağı için bir noktada kafayı yeme noktasına gelip çıldıracaksınız ve bu da davranışlarınızı değiştirecek. Oyunu oynayan "velet" tayfanın da hile yapma yatkınlığının arkasındaki sebep bu. Hile yapmak zayıf karakterlerin yapabileceği davranışlardan biridir. Oyunu yapanlar da emin olun zannetiğiniz gibi geri zekalı değil arkadaşlar. Eğer ben burada bunları düşünebiliyorsam onlar neler neler düşünüyorsunuz siz tahmin edin. Hile tespit sistemine sallarsınız, matchmaking sistemine sallarsınız vs. Her şeyin ardında bir sebep vardır arkadaşlar ya sorgulamayı öğrenirsiniz ya da hayatınız boyunca sızlanıp durursunuz. Evet, oyun bu zayıf karakterdeki insanları bir çatı altında toplamayı, onları tamamen oyundan uzaklaştırmaktan daha mantıklı bulan bir sistem ile çalışıyor. Zaten bildiğiniz üzere bu nanenin adı da Trust Factor. Eğer güven faktörünüz düşükse, güven faktörü düşük olan oyuncularla oynarsınız, basit. Valve oyuncuları sürekli oyundan uzaklaştırırsa kaybedecek tek kişi kendisi olur. Sonuçta bu zayıf karakterli insanlar da az ya da çok CS:GO ekonomisinin içerisinde yer alıyor. Ödüllendirme kısmını pekiştiren diğer bir unsurdan da bahsedeyim ekonomi konusu açılmışken, siz oyunu oynuyorsunuz ve oyun sizi çok kritik bir noktadan tekrar vuruyor. Maç sonrası size verilen kasalar, silah skinleri, grafitiler vs. Bunların önemli olmasının sebebi içinizdeki umut duygusudur arkadaşlar ve bu oyun sizin umut duygunuzu pekala sömürmesini iyi biliyor, keza ödüllendirmesini de iyi biliyor. Çünkü bu oyunu oynarken bizzat 120 liralık kasa düşürüp satmışlığım, onunla da FIFA 21 almışlığım var. Siz bu olayı bir kez yaşadıktan sonra kafanıza o sinsi duygu giriyor, kolay yoldan para kazanabiliyorum duygusu. Ve lanet olası çok tatlı bir duygu yapacak bir şey yok oyun da bunu kendi lehine çeviriyor ve asla ama asla azalmayacak, gün geçtikçe çoğalacak, oyunu bırakanları da oyuna tekrar döndürecek bir travma yaşatıyor. Tabi siz bu travmanın farkında bile değilsiniz hatta travmayı yaşadığınızın farkında bile değilsiniz. Gelelim oyunun siz tek başınıza oynarken takımınıza 2-3 kişi oynayanların hatta karşı takıma da 3'lü bir grup artı 2'li bir grup daha oyuncunun katılması olayına. (Bu karşı takım bazen 5 arkadaş bile olabilir bu arada.) Sebebi yine basit, bu çok oyunculu bir oyun. Siz bunları görüyorsunuz ve bu ormanda yalnız olduğunuzu anlıyorsunuz bu bir, diğer hayvanların her zaman dost canlısı olmayacağını görüyorsunuz bu iki, yine de aynı yola baş koymuş olmanıza rağmen avı avlamayıp sizin avlamanızı bekleyen sonra da sizin avınıza çöken çakallarla oynadığınızı anlıyorsunuz. Bu neden mi oyunu yapanların işine geliyor? Çünkü siz de bir maymunsunuz ve maymunlar birlikte güçlü(!) Bu da demek oluyor ki CS:GO oynamak için kendinize yeni arkadaşlar aramaya başlıyorsunuz ve bilin bakalım burada her daim, nihai bir şekilde kazanan kim? Tabii ki de Valve Corp. Okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum, her şeyin bir nedeni olduğunu unutmaz ve hayattaki şeylere olan beklentinize kendiniz karar verirseniz, mutluluk kaçınılmazdır.

Geri
Yukarı