CS:GO Çözünürlük Sorunu

EnsarReyiz

Hectopat
Biliyorsunuz çoğu profesyonel oyuncu stream yapıyor ve görüntü ayarları yine çoğunun 1024 ve blackbars. Blackbars'ta oynamalarına rağmen stream'leri tam ekran. Streched yaptığımda onlar gibi geniş olmuyor ekranım. Blackbars yaptıktan sonra onu video programında tam ekran yapınca tekrar aynı görüntüyü elde ediyorum. Bi türlü streamdakilerdeki görüntüyü alamadım diyebilirim. Monitörüm ise XL2411Z.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'a geçtikten sonra bu problemden bende sıkıntı çekiyordum. Benim ki Laptop olduğu için Intel HD Grafik Paneline göre anlatıyorum AMD/nVidia'da benzerdir diye düşünüyorum.

1- Hotkey Resolution Changer diye bir program var onu indirdim. 2 tuşa atama yaparak 2 iki çözünürlük arasında değiştirebiliyorsunuz. (Ben 1366x768 ve 1024x768 ayarladım.)
2- HD Grafik panelinden 1024x768 çözünürlüğü tam ekrana sığdır(doldur) seçeneği var onu seçtim.
3- İlk defa oyuna girdiğimde oyunu pencereli moda aldım sonra tam ekran yaptığımda -masaüstü 4:3 iken- oldu.

Herseferinde program ile çözünürlük değiştirip oyuna giriyorum sıkıntı olmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı