CS:GO çok fazla oyuncu kaybediyor

Cs go nun en saçma şeyi birisini oyundan atmak. Kimse bir oyuncuyu oyundan atmamalı. Büyük bir saçmalık.
Yardım alabilirsiniz.

Daha geçen gün montajını izledim o anın. O zamanlar SS'yi bilmesem bile, CS oynamasam bile, insan içinden 'Aga be' diyor. Zaten SS'nin en iyi olduğu maplarden birisiydi. Paz orada rakiple oyuncak gibi oynamış, helal olsun ne diyeyim. Umarım Sangal da bu kadar başarılı olacak, ama zor gibi.
Ben csgo esporunu 2014ten beri takip ediyorum. İnan bana sangalla spacesoldiersın arasında dağlar kadar fark var. jer paz ngin zaten primelarında değiller. Bir tane imorrla olacak iş değil. Ayrıca İmorr kesinlikle oyun disiplini olmayan biri. Xantares de eskiden sste böyleydi. Ama fark şu ki xantares çok rahat, bu şekilde oynayarak takımı sırtlayabilirdi ama imorr henüz o kadar iyi değil. Belki de hiç bir zaman o kadar iyi olmayacak ama göreceğiz.

Ben csgo esporunu 2014ten beri takip ediyorum. İnan bana sangalla spacesoldiersın arasında dağlar kadar fark var. jer paz ngin zaten primelarında değiller. Bir tane imorrla olacak iş değil. Ayrıca İmorr kesinlikle oyun disiplini olmayan biri. Xantares de eskiden sste böyleydi. Ama fark şu ki xantares çok rahat, bu şekilde oynayarak takımı sırtlayabilirdi ama imorr henüz o kadar iyi değil. Belki de hiç bir zaman o kadar iyi olmayacak ama göreceğiz.
Konu çok sapmış olmasın ama sangal ile ss arasındaki farka katılıyorum. Fakat Xantares için oyun disiplini yok denilmesine gönlüm razı olmadığı için cevap yazma zorunluluğu hissettim. Şimdiye göre eskiden daha serbest oynamasının sebebi onun disiplinsizliği ile değil ss takımının ona biçtiği rol ve oyun taktiğiyle alakalıydı. Özellikle T tarafında oynarken sürekli gezerdi entry alabilmek için. Xantares bence bu oyundaki en hırslı ve en fazla oyun disiplinine sahip oyunculardan biri.

Ne Valorant'mış arkadaş. Her CS:GO konusun altında Valorant ile CS:GO karşılaştırması, her konuda Valorant'a geçtim burası müthiş falan. Anladık Riot Games güzel oyun yapmış ve CS:GO'nun nerede açığı varsa oradan vuruyor (hile, server vs) ama iki oyunun verdiği zevk bana göre farklı.

Valorant başta sunucularını Türkiye'ye açarak kaybetti. CS:GO bilerek yapıyorsa bence çok akıllıca çünkü gerçekten çekilecek çile değil. Her el oyuna Türk oyuncuların gelmesini düşünemiyorum. Her round saçma sapan gerilimler, gereksiz ego kasmaları. Keşke tam tersi olsa diyorsun ama yok.

Son zamanlarda CS:GO'da hiç toksik oyuncu denk gelmiyor. Sanırım Valorant'a göç var ve bu bence güzel haber...

Valorant'ın sunucularından dert yanan bir ben varım galiba. CS:GO'da 60-100 arası ping alıyorum fakat çok stabil. Valorant'ta ise 18 ping alırken 50'ye çıkınca sanki CS:GO'da pingim 300-400'e çıkmış gibi oluyor. Ayrıca CS:GO kolay kolay bitmez.

Konu çok sapmış olmasın ama sangal ile ss arasındaki farka katılıyorum. Fakat Xantares için oyun disiplini yok denilmesine gönlüm razı olmadığı için cevap yazma zorunluluğu hissettim. Şimdiye göre eskiden daha serbest oynamasının sebebi onun disiplinsizliği ile değil ss takımının ona biçtiği rol ve oyun taktiğiyle alakalıydı. Özellikle T tarafında oynarken sürekli gezerdi entry alabilmek için. Xantares bence bu oyundaki en hırslı ve en fazla oyun disiplinine sahip oyunculardan biri.
Kibar bir şekilde katılmadığımı belirtmeliyim. Öncelikle spacesoldierstaki hali ve şuanki hali arasında büyük fark var. Şuan çok disiplinli, başarılı bir oyuncu ona sözüm yok-disiplinli olmasa bigde lurker rolünde oynayamaz zaten-. Hırsına denecek söz yok. Benim baştaki kastım biraz daha serbest oynamasıydı. Serbest oynarken de takımı ona ayak uyduruyordu. Bu serbestlik yanlış anlaşılmasın evet spacesoldiersta çoğu zaman entry fragger oynadığından ötürü olduğunu söylemişsiniz ama entry fraggerlığın da üstüne çıkıp her zaman ekstrayı arıyordu. Yani Xantares o ekstrayı yapabilirse round kopuyordu zaten. Aim duellerden asla çekinmiyordu. Ama şuanki xantares biraz daha çekingen oynuyor sebebi de zaten takımı. Ama özlüyoruz o günleri. Muhtemelen Türkiye cssinin altın dönemini izledik ve bundan haberdar bile değildik.

Kibar bir şekilde katılmadığımı belirtmeliyim. Öncelikle spacesoldierstaki hali ve şuanki hali arasında büyük fark var. Şuan çok disiplinli, başarılı bir oyuncu ona sözüm yok-disiplinli olmasa bigde lurker rolünde oynayamaz zaten-. Hırsına denecek söz yok. Benim baştaki kastım biraz daha serbest oynamasıydı. Serbest oynarken de takımı ona ayak uyduruyordu. Bu serbestlik yanlış anlaşılmasın evet spacesoldiersta çoğu zaman entry fragger oynadığından ötürü olduğunu söylemişsiniz ama entry fraggerlığın da üstüne çıkıp her zaman ekstrayı arıyordu. Yani Xantares o ekstrayı yapabilirse round kopuyordu zaten. Aim duellerden asla çekinmiyordu. Ama şuanki xantares biraz daha çekingen oynuyor sebebi de zaten takımı. Ama özlüyoruz o günleri. Muhtemelen Türkiye cssinin altın dönemini izledik ve bundan haberdar bile değildik.
İkimiz de aynı şeyi söylüyoruz aslında. Ama Xantaresin haritada gezerek oynaması dediğim gibi disiplinsizlikten değildi. Pug maçlarda bile kazanmak için ciddi ve hırslı oynayan bir oyuncu. BIG'e gittiği ilk zamanlar entry oynadı ama nedense tutmadı zaten takım bir ara ilk 20 den bile çıktı yanlış hatırlamıyorsam. Entry rolünü K1to aldı geçen sene her şey iyi gidiyordu ama bu yıl bence başarısızlıklar şuan olduğu gibi üst üste gelecek. Takımdan ayrılık mutlaka olacak gibi, Xantaresin ayrılma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. İçimden mousesportsa transfer olacağı geçiyor.
Bu arada ngin hiçbir zaman prime olmadı bence. Tr csnin overrated oyuncularından biri olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı