CS:GO E-Spor başlama yaşı kaçtır?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
17 yaşıma gireceğim. CS:GO'da MG'yim. Cidden CS oynamayı çok seviyorum, 800 saatim var. Fakat E-Spor oyuncularının çoğu bu işe 14-15 yaşlarında başlıyor. Kendimi cidden geliştirip bu oyunda çok iyi olmayı istiyorum fakat bu yaştan sonra olur mu? LoL'de 15-16 yaşında profesyonel oyuncular var. Faker mesela, adam 25 yaşına geldi, iyi oynamıyor artık.

CS:GO 6 yaşını doldurman durumda izin veriyor fakat Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı 18 yaşında olmanızı kabul görüyor. Türkiye'de zaten 18'in altında CS:GO adına pek sporu tanınmıyor.

CS:GO 6 yaşını doldurman durumda izin veriyor fakat Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı 18 yaşında olmanızı kabul görüyor. Türkiye'de zaten 18'in altında CS:GO adına pek sporu tanınmıyor.
Yok hocam, onu demiyorum. Akıl ve vücut yaşı diyorum. 10 yaşından beri yıllarca CS oynayanlar var, bu işe girenler. Ben bu yaşımdan sonra bunu ilerletebilir miyim, onu merak ediyorum.

Yok hocam, onu demiyorum. Akıl ve vücut yaşı diyorum. 10 yaşından beri yıllarca CS oynayanlar var, bu işe girenler. Ben bu yaşımdan sonra bunu ilerletebilir miyim, onu merak ediyorum.
Kendini hızlı geliştirebilirsin fakat ne kadar zaman ayırabileceğine bağlı. Esporcular günde 10 saatin aşağısından düşmüyorlar neredeyse ek olarak 240 HZ ileri seviye düşünüyorsan direkt olması lazım karar senin.
CS:GO'da hala e-spor yapıyorlar mı? Popülerliği bitti gibi.
Dünya üzerinde popülaritesi bitmeyecek tek oyunlar CS ve LoL'dür. Evet e-spor yapıyorlar hatta o kadar çok yayın havuzu geliştiki turnuva ödül havuzu çok fazla genişledi. Sadece HLTV'de bile ne kadar kişinin maçlar hakkında konuştuğunu, analiz yapıp maç hakkında tartışan çok fazla yorum görebilirsin. Tier 3 turnuva bile 10k'nın altında izlenmiyor neredeyse.

Bu tür e-spor kariyerlik için önce kendini öne çıkarman göstermen gerekir özellikle bir yayıncının dikkatini çekersen
Unlost vs gibi işin çok kolaylaşır günümüzdeki melih gibi.

Geri
Yukarı