CS:GO fare hassasiyeti kaç olmalı?

WhiteWolf

Hectopat
Şu an MG2 rütbesindeyim. Rolüm rifler yani çoğunlukla AK-47 oynuyorum. Ancak oyuna her girişimde fare hassasiyetini bi garip hissediyorum az ya da çok geliyor düşürüyorum çok yavaş oluyor yükseltiyorum kafayı tutturmak çok zor oluyor bir türlü kendime uygun hassasiyeti bulamadım. Windows sensitivity 6/11, fare hassasiyeti 2.70-3.50 arasında değişiyor. Bir de benim faremde DPI tuşu yok standart ofis faresi bunun kaç DPI olduğunu nasıl bilebilirim?
NOT: Mousepad kullanmıyorum acaba bu yüzden de olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim :).

Önce oyun tarzını belirlemen gerekiyor, Fareyi bilekten mi yoksa koldan mı oynuyorsun?
Şu zamana kadar hangi ayarda oynadığına bir bak, yüksekte oynuyorsan büyük ihtimalle bilekten oynuyorsun, eğer düşük ise koldan oynuyorsun demektir.
Yani ortada belirli bir hassasiyet ayarı yok, hangisinde rahat isen o ayarda oynamalısın ve alıştığın hassasiyeti değiştirmeye karar verdiğin zaman anlık olarak 3 ve 4 ekleyerek yükseltme veya alçaltma.
2 de oynuyorsan ve bu sana yetersiz geliyorsa 2.1 2.2 gibi değerleri dene, aynı şekilde düşürmek istiyorsan da 1.9 1.8 gibi dene, sabırlı ol yani oturması için :)
Kanka ben bilekten oynuyorum da bir de Xantares'e yavaş diyorlar. Ben onun yarısının yarısı kadar oynuyorum. Xantares 2'de ben 0.5 ile 0.6 arasında değiştiriyorum yani bilekten ya da koldan fark etmiyor. Oynadığın alana göre ve farene göre değişir. Bu arada herkese 400 DPI tavsiye ederim.

Şu an MG2 rütbesindeyim. Rolüm rifler yani çoğunlukla AK-47 oynuyorum. Ancak oyuna her girişimde fare hassasiyetini bi garip hissediyorum az ya da çok geliyor düşürüyorum çok yavaş oluyor yükseltiyorum kafayı tutturmak çok zor oluyor bir türlü kendime uygun hassasiyeti bulamadım. Windows sensitivity 6/11, fare hassasiyeti 2.70-3.50 arasında değişiyor. Bir de benim faremde DPI tuşu yok standart ofis faresi bunun kaç DPI olduğunu nasıl bilebilirim?
NOT: Mousepad kullanmıyorum acaba bu yüzden de olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim :).
Ben şu anda MG 2 yim. 4000 dpi 4.2 sensivity olarak oynuyorum. Awp oynarken koldan diğer silahları oynarken ise bilekten oynuyorum. Sens ve dpi ayarın sana kalmış birisi sana 200 dpi 4 Sens dediğinde ona yönelme çünkü o öyle bir sensivity ye alışmış. Benim sensivityde oynaya bilen çok az arkadaşım var. Doğru ayarı bulmak için en az 1 saat aim haritalarında çalıştım. Umarım doğru sensivityni bulabilirsin.

Ben şu anda mg 2'yim. 4000 DPI 4.2 sensivity olarak oynuyorum. AWP oynarken koldan diğer silahları oynarken ise bilekten oynuyorum. Sens ve DPI ayarın sana kalmış birisi sana 200 DPI 4 sens dediğinde ona yönelme çünkü o öyle bir sensivity ye alışmış. Benim sensivityde oynaya bilen çok az arkadaşım var. Doğru ayarı bulmak için en az 1 saat aim haritalarında çalıştım. Umarım doğru sensivityni bulabilirsin.

Hocam konu 2018 yılında arkadaş oynuyor mu şimdi belli bile değil :)

Burada yazanların hiç birini dinleme beni dinle, hassasiyetini kendine göre belirleyebilirsin sadece. Bizim öneri vermemiz daha kötü olur. aim_botz'da hassasiyetini düşürüp arttırarak kendine göre bir hassasiyet belirlemelisin.

12k saat cs tecrübesinden sonra en etkili sensitivity bulma yöntemi aim_botz mapıdır.Haritaya girdikten sonra 1 tane botun kafasına aimini koy, ardından a ve d tuşlarıyla sağa sola kaymaya başla ama cross'u botun kafasında tutmaya çalış.Bunu yapa yapa doğru sensitivity'i bulucaksın.

Pov: 800 DPI 0.7 Sens

Yeni konular

Geri
Yukarı