CS:GO fare hassasiyeti kaç olmalı?

WhiteWolf

Hectopat
Şu an MG2 rütbesindeyim. Rolüm rifler yani çoğunlukla AK-47 oynuyorum. Ancak oyuna her girişimde fare hassasiyetini bi garip hissediyorum az ya da çok geliyor düşürüyorum çok yavaş oluyor yükseltiyorum kafayı tutturmak çok zor oluyor bir türlü kendime uygun hassasiyeti bulamadım. Windows sensitivity 6/11, fare hassasiyeti 2.70-3.50 arasında değişiyor. Bir de benim faremde DPI tuşu yok standart ofis faresi bunun kaç DPI olduğunu nasıl bilebilirim?
NOT: Mousepad kullanmıyorum acaba bu yüzden de olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim :).

Daha iyi oynamak istiyorsan sana fare hassasiyetini düşürmeni öneririm. Ben bilek oynuyordum ( hassasiyet 2.5, dpi 2000) daha sonra bir koldan oynamayı denedim dpi'ım 2000 ve oyun içi hassasiyetim 1.3 ( windowsdaki hassasiyet varsayılan). Oyunu oynarken kolumu bayağı bir oynatmam gerekiyor ama performans artışı olduğunu hissedebiliyorum.

S1mple hileden ban yedi diye biliyorum.
Yok daha neler :). Hltv.org 2018 dünya birincisi seçildi ve daha dün bir turnuvada oynuyordu. Adamın kalitesinden dolayı cache haritasında onu temsilen B bölgesinde grafiti var.
DPI konusuna gelince, DPI ile hassasiyeti çarparak bir değer elde edilir. Bu değere göre de ayarlama yapabilirsiniz. Tabi ki en doğrusu nasıl rahat ediyorsanız o ayarlarda oynamanız ama çoğu profesyonel oyuncu DPI x hassasiyet= 900-1200 arasında oynuyor. Bu değerlerin altında veya üstünde oynayanlar da var önemli olan kendinize göre ideal değeri bulmanız. Bilekten veya koldan oynamanız da çok önemli.

Simple daha önceden ESL ban’ı yedi, 15 yaşındayken falan. Hassasiyet olayı kişiden kişiye değişir masaya göre veya mousepad’e göre ve bilekten veya koldan oynamakta etki eder. Bence önce şunu dene, yüksek hassasiyetle mi iyi oynuyorsun düşük ile mi? Onu belirledikten sonra hassasiyetini aşağı veya yukarı alarak bulman lazım, ben 1520 DPI 4 hassasiyet oynuyorum.

Herkesin farklı aimi (refleksi) vardır yani algısı kas hafızası bu yüzden %100 şunu uygularsan iyi olur demek yanlış olur.
DPI + Sens in düşük olması ya da yüksek olması sana bağlıdır.
Oyuna ilk başladığımda DPI 1000 Sens 2.5 olarak oynuyordum. Şuanda DPI 800 Sens 1 olarak oynuyorum DPI 400 Sens 2 de aynı hassasiyeti veriyor:)
Rankım DMG MGE olarak değişiyor.

Her oyun farklı hissetmen gün içinde yaptığın aktiviteler etkin olabilir dinlenmemek ya da fazla dinlenmek aç susuz olmak gibi bir çok etken olabilir:)

Her oyuna girmeden önce Bir kaç map e gir ve 10 dk mouse kontrolüne alış. Özellikle refleks aim haritaları iyidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sırasıyla 5 er DK çalışsan dahi faydalı olacaktır. Çoğu pro ve ciddi oynayanlar günde 5 10 Bin bot vuruyor bu şekilde ısınıp giriyorlar.
Takım olarak smoke flash vs çalışmalar yapıyorlar.

Şahsen CS:GO için o kadar zamanım yok günde 1 maç ya da 2 günde 1 maç atarsam atıyorum hile hurda çok fazla var. LEM LE karışık rakibim oluyor yüksek rank girdiğimde daha rahat adam vuruyorum. Özellikle MG serisi çok sıkıntılı ve çok fazla hile var.

Valve' de hileye yönelten bir yönetim var. Hileyi banlama işinide bize bırakmış overwatch yapan eskisi kadar yok. Çok fazla iyi ve adabıyla oynayan oyuncu oyunu bıraktı.

Hassasiyetin kesinlikle mouse ağırlığına göre ayarlamalısınız. Belirli bi rakam vermek doğru olmaz. Profosyonel oyuncuların hassasiyetine bakmadan önce kullandığı mouse ağırlığını kontrol etmeniz size en doğru sonucu verir. 85 -95 gram mouselar ile en iyi performansı yakalarsınız. Önceden alışmış olduğunuz ayarları değişmeniz pek doğru olmasa da en uygun değerler için alışkanlığınızı değiştirmeniz, uzun vadede aiminizi pozitif yönde etkileyecektir.

Geri
Yukarı