CS:GO FPS 10-15 arasında kalıyor

İşletim sistemi
Windows 7

kacr2828

Hectopat
Herkese merhabalar, aşağıdaki sistemle CS:GO'da ve userbenchmark testinde FPS olarak çok düşük alıyorum. CS:GO'da oyundayken 10-15 FPS üzerine çıkmıyor bence bu sisteme göre bu FPS çok düşük gibi ya da sistemin gerçekten verebileceği bu mu? Ben pek ihtimal vermiyorum sanki ekran kartı devreye girmiyor da, işlemcinin ekran kartını kullanıyor gibi.

Sistem:
  • İşletim sistemi: Windows 7 Professional 64 Bit.
  • Anakart: Gigabyte GA-G31M-ES2l
  • İşlemci: Intel Pentium Dual Core E5200 2.50 GHz.
  • RAM: 2+2 4 GB Kingston DDR2
  • Ekran kartı: ATI Radeon HD4350 (Ekran kartının üstünde MSI markasının amblemi var)
  • SSD: Adata SU630 240 GB (Anakarta SATAII ile bağlı çünkü SATAIII desteklemiyor)
  • Depolama: WDC WD800BB-22JHC0 80 GB Western Digital.

Arkadaşlar tekrardan merhaba, bugün elimdeki başka bir laptop'ta denedim onda da benzer problem var, sanırım AMD ekran kartlarında yazılımsal bir problem oluyor. Aşağıdaki özelliklerini belirttiğim laptopta aldığım CS:GO FPS, yine bu laptopta da 15-20 arasında. Laptopta ekran kartı driverlarını ATI'nin kendi otomatik yazılımıyla en güncellerini yükledi. (CS:GO görüntü ayarları otomatikte)
HP laptop;
AMD A8 İşlemci with R5 graphic
1 x 8 GB DDR3 1600MHz RAM
ATI Radeon HD8500M (kaç gb bilmiyorum sanırım 2gb)
7200 RPM HDD
Bu laptop'un özellikleri konudaki bilgisayardan zannımca çok üstlerde olmasına rağmen bunda da aynı problem var dolayısıyla AMD ekran kartlarından olduğu kanaatindeyim. Sizler neler düşünüyorsunuz?

Not: Laptop'a başka bir problemden dolayı temiz kurulum yapıldı ona rağmen böyle.

@Vivaldi12 @Miyavlayan Ejderha @shockedblackguy @kenan360 @Silinen üye @tunahan polat

Normal değil çünkü, DDR3 4 GB RAM, i5 3317U işlemci, GeForce GT620M (1GB) başka bir laptopta yine otomatik ayarlarla 40 FPS altına hiç düşmüyordum, ortalamasıda 55 FPS idi diyebilirim yaklaşık 4-5 ay önce. Düzenleme: Depolamada yine aynı şekilde HDD idi hatta HDD 5400 RPM idi.

Diğer sisteme demiştir reis o başka konu aç da yaz laptopunu.
Hem de AMD ekran kartı kullanıyordum eskiden HD 4850 ve 5450 bir sıkıntı yoktu.

Arkadaşlar tekrardan merhaba, bugün elimdeki başka bir laptop'ta denedim onda da benzer problem var, sanırım AMD ekran kartlarında yazılımsal bir problem oluyor. Aşağıdaki özelliklerini belirttiğim laptopta aldığım CS:GO FPS, yine bu laptopta da 15-20 arasında. Laptopta ekran kartı driverlarını ATI'nin kendi otomatik yazılımıyla en güncellerini yükledi. (CS:GO görüntü ayarları otomatikte)
HP laptop;
AMD A8 İşlemci with R5 graphic
1 x 8 GB DDR3 1600MHz RAM
ATI Radeon HD8500M (kaç gb bilmiyorum sanırım 2gb)
7200 RPM HDD
Bu laptop'un özellikleri konudaki bilgisayardan zannımca çok üstlerde olmasına rağmen bunda da aynı problem var dolayısıyla AMD ekran kartlarından olduğu kanaatindeyim. Sizler neler düşünüyorsunuz?

Not: Laptop'a başka bir problemden dolayı temiz kurulum yapıldı ona rağmen böyle.

@Vivaldi12 @Miyavlayan Ejderha @shockedblackguy @kenan360 @Silinen üye @tunahan polat

Konudaki masaüstü bilgisayar için mi diyorsunuz yoksa yine konudaki şu mesajımdaki laptop için mi diyorsunuz? @tristessehivernale

Hocam sistemin ne kadar eski olduğunu size şöyle ifade edeyim yıllardır ATI diye bir firma yok. Benim küçüklüğümde vardı onlar daha sonra AMD satın alıp ATI ismini sildi. Sistemi nereden ne zaman aldınız bilmiyorum ama çok eski, ve CS:GO sürekli ağırlaşıyor o yüzden 15-20 FPS normal gayet.

CS:GO oyununda AMD ekran kartlarına özel bir problem yok en azından size bunun garantisini verebilirim. Daha güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var maalesef.

Hocam sistemin ne kadar eski olduğunu size şöyle ifade edeyim yıllardır ATI diye bir firma yok. Benim küçüklüğümde vardı onlar daha sonra AMD satın alıp ATI ismini sildi. Sistemi nereden ne zaman aldınız bilmiyorum ama çok eski, ve CS:GO sürekli ağırlaşıyor o yüzden 15-20 FPS normal gayet.

CS:GO oyununda AMD ekran kartlarına özel bir problem yok en azından size bunun garantisini verebilirim. Daha güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var maalesef.

Bu arada hocam arkadaşıma CS:GO yuklettim bende bugün sistem özelliklerine. Baktim HD 2600PRO Core 2 Duo ve 2GB RAM ayriyeten anakartina Max 2 GB cidden çöp bir. PC dust 2'de 40 50FPS alıyor.

Geri
Yukarı