Çözüldü CS:GO FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BeastBlood

Hectopat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Fotoğrafçılık 📸
Yetersiz bilgi vermek
Merhaba arkadaşlar. Ben CS:GO oynarken eskiden 110 - 220 alirken şimdi 40 ila 120 arası alıyor. Sizce neden?

Çözüm
Merhaba arkadaşlar. Ben CS:GO oynarken eskiden 110 - 220 alirken şimdi 40 ila 120 arası alıyor. Sizce neden?

Yetersiz bilgi verdiğim için özür dilerim sorun çözüldü. Öncelikle güncelleştirme ayarlarına gidip 2H21 sürümünü (ismini pek hatırlamıyorum) kaldırdım yeniden güncelleyip ekran kartı driverını kaldırıp kurdum sorun çözüldü.
Ceza almadıysanız sistem bilgilerinizi yazın. Görüntü ayarlarından çoklu CPU kullanımı ayarının açık olduğundan emin olun.

Aynı makine olduğunu varsayarak;

-Grafik ayarlarını kontrol edin, MSAA 8x gibi saçma bir ayar varsa onu 2 veya 4 yapın. V-Sync felan açıksa kapatın. Laptop modu gibi bir ayar vardı galiba onu da kapatın işte biliyorsunuzdur grafik ayarı yapmayı düşürün biraz her şeyi.
-Laptop ise şarjda oynayın.
-Makineniz eskimiş olabilir, "eskiden oynardım" ifadenizi 2-3 yıl olarak dediyseniz ve diğer oyunlarda da fps düşüyorsa bilgisayarınıza bir baktırın gözden geçirttin.
-Farklı bir haritada oynamayı deneyin, bazı haritalar gerçekten optimize değil. hele hele benim yaptığım haritalar :(

Bu kod ne işe yarıyor hocam ?
Threads gibi mat_queue_mode ‘da çift çekirdek sisteminizin çift çekirdek mi – kaç sanal işlemci ve kaç işlem sayısına sahip olduğunu belirtmenize yarar. Bu sayede sıralanan işlemleri CS:GO ‘nun hangi yapıda ki işlemciler ile yapması gerektiği kararını vermiş olursunuz -1 otomatik tanımlamadır. Fakat otomatik tanımlama konusunda sorunlar rapor edildiğinden -1 olarak kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
1 tek işlemci modudur ve çift veya daha yüksek işlem gücüne sahip bir işlemciye sahipseniz işlemlerinizi sınırlamak gibi bir duruma sebebiyet vereceğinizden, fps değeri için yeterince fayda alamayabilirsiniz. 2 olarak ayarlamanızı tavsiye ediyorum. Tek çekirdek gücü yüksek olan işlemcilerde bazı kullanıcılar 1 kullanıyor ama en sağlam ve temizi 2 olarak kullanmak.

Threads gibi mat_queue_mode ‘da çift çekirdek sisteminizin çift çekirdek mi – kaç sanal işlemci ve kaç işlem sayısına sahip olduğunu belirtmenize yarar. Bu sayede sıralanan işlemleri CS:GO ‘nun hangi yapıda ki işlemciler ile yapması gerektiği kararını vermiş olursunuz -1 otomatik tanımlamadır. Fakat otomatik tanımlama konusunda sorunlar rapor edildiğinden -1 olarak kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
1 tek işlemci modudur ve çift veya daha yüksek işlem gücüne sahip bir işlemciye sahipseniz işlemlerinizi sınırlamak gibi bir duruma sebebiyet vereceğinizden, fps değeri için yeterince fayda alamayabilirsiniz. 2 olarak ayarlamanızı tavsiye ediyorum. Tek çekirdek gücü yüksek olan işlemcilerde bazı kullanıcılar 1 kullanıyor ama en sağlam ve temizi 2 olarak kullanmak.
Mesela ben 8700K kullanıyorum. 6/12 çekirdekler. Verdiğiniz kodu mu yazmalıyım.

Mesela ben 8700K kullanıyorum. 6/12 çekirdekler. Verdiğiniz kodu mu yazmalıyım.
Evet 2 olarak kullanmalısınız.
1 kodunu önermiyorum.
Tek çekirdek gücü her ne kadar güçlü olursa olsun çoklu oyunculu bir oyun olduğu için bütün gerçek ve sanal işlemcilerden yararlanmak en iyisi. Şu an ölüm maçına girerek oyun içinde deneyin önce 1 yazın daha sonra 2 yapın FPS farkını göreceksiniz.

Geri
Yukarı