CS:GO FPS düşüşü

William4Quace

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, CS:GO'da altta paylaşıcağım resimde göreceksiniz. Var değerleri tam adamla girdiğim çatışma esnasında 4-5 gibi değerlere çıkıyor ve var yükseldikce FPS düşmesi yaşanıyor. Oyun kasıyor, yalnızca bu tam çatışma esnasında oluyor. Normalde 300-400 FPS alıyorum oyun içerisinde, internetten yaptığım araştırmalara göre bu değer internet ile alakalı olan bir durummuş. Çünkü botlar ile aim_botz oynadığımda yani internet gereksinimi duymadan düz botlarla oynadığımda hiçbir problem yok, oyuna bağlanıyorum hangi sunucu olursa olsun çatışma esnasında war oldukca yüksekliyor ve oldukca can sıkıyor. Oyun kasıyor, FPS düşmesi yaşatıyor.

Bu sorunun internet sağlayıcısı ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Lakin internet değerlerim oldukca iyi.

Hız testi sonuçları.

Download.
93.0
Upload.
7.6

Olarak çıkmaktadır. Bağlantımda oldukca hızlı olduğuna göre sorun nerdedir acaba? Konuya giren arkadaşlar yorum atabilir mi? Gerçekten işin içinden çıkamadım. 2 gündür aralıksız araştırıyorum ama çözüm bulamadım.

Dosya Ekleri

• var.jpg
    var.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 118
Oyunlar;

CS:GO: arkadaşlar sorunum şu bilgisayarımda yaklaşık 2 aydır performans kaybı mevcut özellikle CS:GO'da tam çatışmaya gireceğim esnada FPS'im 80-90'lara düşüyor genel olarak da oyundan düşük FPS sorunu yaşıyorum benden sistemi daha düşük olan arkadaşlarım 300-400 FPS rahat alırken ben rezillik yaşıyorum.

Valorant: Genel olarak çok rahatsız edici kasması olmasa da fight esnasında rahatsız edecek derecede kasması olabiliyor zaman zaman çok sık yapmıyor bunu.

PUBG (Steam): Çok fazla rahatsız edecek kasması yok önceden çok daha akıcı oynarken şu an da biraz daha dalgalı oynuyorum haritanin belli noktalarına göre değişkenlik gösterebiliyor bu durum.

Sorunu anlamak için yaptıklarım;

- BurnInTest programını kullanarak bilgisayarı genel olarak Test'e tabii tuttum herhangi bir problem veya uyarı vermedi.
- HWImonitör İle Isı takibi herhangi bir problem yok.
- FurMark test yaptım 75 dereceye çıktı en fazla 15 dakikada.
- Isınma problemi yok HWMonitor maksimum 75 dereceleri gösteriyor oyun içerisinde.
- İşletim sistemini değiştirdim farklı bir işletim sistemi kurdum.

Arkadaşlar bunları yaptığımda olumsuz herhangi bir durum ile karşılaşmama rağmen halen bilgisayarımda sorun devam etmektedir, CS:GO oynayan arkadaşlar bilir aim_botz ısınma haritası oynadığımda kasma yaşamıyorum herhangi donma vs ama IP yazarak sunucuya bağlandığımda bu tarz problemler oluşuyor acaba bir ara sorun internetim değil mi diye merak ettim internetimde sorun olsa kopmalar olur herhangi bir kopma vs hiçbir şey yok.
Sorun artık iyice çığrından çıkartıcak artık Bilgisayar'ı sattıracak bana anlayamadım bu tarz bir sorun yaşayıp da yardımcı olacak kimseler yok mu acaba?

Arkadaşlar aşağıya ek olarak skorları koydum lütfen yardımcı olur musunuz?
Hocam şu sürüm numaralı Windows güncellemesini kaldırıp dener misin? KB5001330
Hocam denedim aynı hatta farklı işletim sistemi kurdum halen aynı.
Server kaynaklı bir sorun. En yüksek pingi değiştirmeyi dener misiniz oyun ayarlarından? Daha yakın bir sunucuya atsın sizi.
Hocam TR sunucuları ve bütün sunucularda aynı problem.
Serverlerde bir sorun olmuş olabilir. Yeni Server'a geçmeyi deneyebilirsin.
Hocam bütün sunucularda aynı bilgisayarımda çatışmaya girdiğim anda bilgisayar pert.
cl_interp ve cl_interp_ratio ayarlarını mı değiştirdin, onlar da etki eder.
Hocam aynı sorun devam etmektedir çatışma esnasında drop yiyorum.
Arkadaşlar bilgisayarımda genel anlamda performans düşüşü mevcut yardımcı olacak kimse yok mu?
everest 750w 80+ bronze 14cm +6sata power supply (btx-750-1) arkadaşlar PowerSupply markam.

Dosya Ekleri

• Skor.png
    Skor.png
    49,5 KB · Görüntüleme: 32
  • Skor2.png
    Skor2.png
    53,1 KB · Görüntüleme: 32
  • SSD1.png
    SSD1.png
    53,1 KB · Görüntüleme: 25
  • SSD2.png
    SSD2.png