CS:GO FPS düşüşü

zOdiak

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5-13500H
16 GB RAM
RTX 4050 LAPTOP GPU
Öncelikle herkese merhaba. Arkadaşlar ben yaklaşık 2 3 aydır CS:GO oynamıyordum ama bilgisayarımda yüklüydü geçtiğimiz günlerde girmek istedim. Girdiğimde FPS sorunum vardı önceden Dust 2'de bazen 170 bazen de 230 FPS alıyordum fakat şimdi her mapte 100 bazen 70 FPS alıyorum. Boş alanlara baktığımda 200 oluyor.

Sistem.
RX 580 8 GB.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon Software üzerinde şuan ki en güncel sürüm 27.1.2 olarak gözüküyor ve internetten forumlarda ki yazılarda da 1 hafta önce geldiği söyleniyor başka güncelleme bulamadım.

bende bunun öncesinde başlatma seçeneklerinde sadece -novid kullanıyordum fakat bu durum böyle olunca belki işe yara dedim.

kullanım değerlerinde şunu farkettim ben bilgisayarımı soğuk bir odada kullanmıyorum şuanda bulunduğum şehirde sıcaklık 31 derece ve tabi ki gpu ram kullanımı da düşük geldi bana ama nasıl düzeltebilirim bir fikrim yok.

3884dc4c-beec-4f0b-9b10-00ef28f68ab8.jpg

Radeon Software üzerinde şuan ki en güncel sürüm 27.1.2 olarak gözüküyor ve internetten forumlarda ki yazılarda da 1 hafta önce geldiği söyleniyor başka güncelleme bulamadım.

bende bunun öncesinde başlatma seçeneklerinde sadece -novid kullanıyordum fakat bu durum böyle olunca belki işe yara dedim.

kullanım değerlerinde şunu farkettim ben bilgisayarımı soğuk bir odada kullanmıyorum şuanda bulunduğum şehirde sıcaklık 31 derece ve tabi ki gpu ram kullanımı da düşük geldi bana ama nasıl düzeltebilirim bir fikrim yok.

Eki Görüntüle 1122858
GPU kullanımı max kaç oluyor ? GPU MCLK ve SCLK düşük bu demek oluyor ki ekran kartı gücünü oyuna vermiyor. 27W çektiğini görüyorum en az 40-50W çekmeli...

GPU kullanımı Max kaç oluyor? GPU mclk ve sclk düşük bu demek oluyor ki ekran kartı gücünü oyuna vermiyor. 27W çektiğini görüyorum en az 40-50W çekmeli...

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
GPU kullanımım Max 90'ı gördü fakat çok kısa süreli bir durum yeri gelince 1 hatta 0 bile oldu çoğunlukla düşük kullanım gösteriyor gücü ise üstte de olduğu gibi 27W olarak kalıyor.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
GPU kullanımım Max 90'ı gördü fakat çok kısa süreli bir durum yeri gelince 1 hatta 0 bile oldu çoğunlukla düşük kullanım gösteriyor gücü ise üstte de olduğu gibi 27W olarak kalıyor.
Rica ederim. Güç kaynağınız hangi marka ve kaç W ? Format atma şansınız varmı usb üzerinden ? Yapabilirseniz sorununuz %100 çözüleceğini söylebilirim. Ben bu şekildeki büyük sorunları uğraşmadan format ile halledebiliyorum. Eğer yapamazsanız CS GO nun tüm dosyalarını ve ayarlarını kaldırıp tekrar yükleyiniz.

Format için bilgi videosu :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O değer oyunun RAM'dan çektiği değerdir yoksa sistemde 8 GB RAM yoksa droplar başlar.
8 GB RAM'in
3.5 GB Windows 10 kullansa
2.5 GB CS:GO kullansa geriye 2 GB Boş kalıyor gibi düşün.
2.5 GB RAM olsa sisteminde Windows 10 kullanamazsın bile.

Windows 10'da da kullandım ucu ucuna yetiyordu hocam zaten FPS düşük olduğundan dropları çok hissetmiyorum Windows 7 bende 800 MB RAM yiyor 2 GB CS:GO 300 MB de Skype yiyor rahat kullanıyorum.(3.327 MB RAM var Windows'un kullandığı 800 MB RAM'i çıkarıp yazdım sonuçta boşta RAM 2.5GB)

Windows 10'da da kullandım ucu ucuna yetiyordu hocam zaten FPS düşük olduğundan dropları çok hissetmiyorum Windows 7 bende 800 MB RAM yiyor 2 GB CS:GO 300 MB de Skype yiyor rahat kullanıyorum.(3.327 MB RAM var Windows'un kullandığı 800 MB RAM'i çıkarıp yazdım sonuçta boşta RAM 2.5GB)
Windows 10 geçmeyin o ramla çok sorun yaşarsınız. Hele SSD yoksa sistemde deli eder. Windows 7 hakkında bir bilgim yok. 800MB kullanım değeri gayet güzelmiş. Win7 hayat kurtarmış resmen.

Rica ederim. Güç kaynağınız hangi marka ve kaç W? Format atma şansınız var mı USB üzerinden? Yapabilirseniz sorununuz %100 çözüleceğini söylebilirim. Ben bu şekildeki büyük sorunları uğraşmadan format ile halledebiliyorum. Eğer yapamazsanız CS:GO'nun tüm dosyalarını ve ayarlarını kaldırıp tekrar yükleyiniz.

Format için bilgi videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güç kaynağım Corsair VS550 modeli yani 550W gücünde Windows 10 kullanıyorum onun üzerinden format atıyorum hatta bu sorunu yaşayıp foruma danışmadan önce formatladım bilgisayarı ama tabii onun için farklı bir şekilde atmalı mıyım bilmiyorum ama CS:GO'yu kaldırıp yükleyebilirim.

Güç kaynağım Corsair VS550 modeli yani 550W gücünde Windows 10 kullanıyorum onun üzerinden format atıyorum hatta bu sorunu yaşayıp foruma danışmadan önce formatladım bilgisayarı ama tabii onun için farklı bir şekilde atmalı mıyım bilmiyorum ama CS:GO'yu kaldırıp yükleyebilirim.
Güç kaynağı iyi. Windows 10 üzerinden format ne yazıkkı gereken temizliği yapmadığı için bende gerçek format olan usbden formatı atıyorum sorun falan kalmıyor. Oyunu kaldırıp yeniden yükleyin ve tüm profil ayarlarını ( Yerel disk C: > Program dosyaları (x86) > Steam > Steamapps > common > Counter Strike Global Offensive ) kaldırın. Mümkünse başlatma seçeneklerini silin. Daha sonra performansı test edin. Sorun düzelmez ise format öneririm.

Geri
Yukarı