CS:GO FPS düşüşü

ruffneckx

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Arkadaşlar 1 aydır CS oynamıyordum gireyim dedim eskiden 120-130 FPS bandında oynuyordum şu an 90-80, bazen 60'a düşüyor. Baktım ekran kartına güncelleme gelmiş yaptım yine bir şey değişmedi. 1080p yüksekte de aynı FPS 720p düşükte de sebebi ne olabilir? Birisi yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1 aydır CS oynamıyordum gireyim dedim eskiden 120-130 FPS bandında oynuyordum şu an 90-80, bazen 60'a düşüyor. Baktım ekran kartına güncelleme gelmiş yaptım yine bir şey değişmedi. 1080p yüksekte de aynı FPS 720p düşükte de sebebi ne olabilir? Birisi yardım edebilir mi?

FPS düşüşünüz tek kanal 8 GB RAM ise ondan kaynaklanıyor olabilir.
1080p yüksek ve 720p düşük konusuna gelecek olursak;
CS:GO işlemci bazlı bir oyun yani işlemcinize yüklenir.
720p düşükte ekran kartını kullanmıyor 1080p yükseğe aldığınız zaman ekran kartını kullanıyor ama FPS'de bir fark olmuyor. Sadece görüntü değişiyor.
1024x768 4:3 tavsiyemdir.

Laptopunu şarjda mı kullanıyorsun.

Arkadaşlar 1 aydır CS oynamıyordum gireyim dedim eskiden 120-130 FPS bandında oynuyordum şu an 90-80 bazen 60a düşüyor baktım ekran kartına güncelleme gelmiş yaptım yine bir şey değişmedi 1080p yüksekte de aynı FPS 720p düşükte de sebebi ne olabilir? Birisi yardım edebilir.

Laptop fazla ısınmasın hocam ısı kaynaklı bir FPS düşüşü de olabilir.

FPS düşüşünüz tek kanal 8 GB RAM ise ondan kaynaklanıyor olabilir.
1080p yüksek ve 720p düşük konusuna gelecek olursak;
CS:GO işlemci bazlı bir oyun yani işlemcinize yüklenir.
720p düşükte ekran kartını kullanmıyor 1080p yükseğe aldığınız zaman ekran kartını kullanıyor ama FPS'de bir fark olmuyor. Sadece görüntü değişiyor.
1024x768 4:3 tavsiyemdir.

Hocam teşekkürler RAM sipariş ettim geliyor, yanlardan siyah ekran sevmiyorum ya.

Evet.

Evet.

Laptop fazla ısınmasın hocam ısı kaynaklı bir FPS düşüşü de olabilir.

Hiç bakmadım sıcaklıklarına.

Son düzenleme:
Hocam teşekkürler RAM sipariş ettim geliyor, yanlardan siyah ekran sevmiyorum ya.

Blackbar kaldırabilirsiniz hocam NVIDIA Denetim Masası'ndan.

Masaüstü sağ tık-NVIDIA Denetim Masası-ekran sekmesinde masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla-ölçeklendirme-tam ekran.
Bunu yaparsanız Black bar kalkar.

Geri
Yukarı