CS:GO FPS testlerinde CPU ve GPU kullanımı neden %50 olarak kalıyor

@Talha Çelebi öncelikle cümlelerini noktalama işaretleri kullanarak ayır, anlam karmaşası oluşturuyorsun.

İkinci olarak, Source oyun motoru evet çok stabil değil fakat Source oyun moturunda FPS limitini kaldırırsan oyun motoru anlamsız bir biçimde lineer değil, sürekli dalgalanan bir FPS grafiği çiziyor. Bunu binde birlik ve milyondaki birlik frame droplarını ölçerek görebilirsin.

Üçüncü olarak, kafanı her çevirdiğin oyunda FPS drop yersin. Çizilecek ve raster render alınacak öğeler değiştiği için drop gayet normal. Bu CS:GO'da sen 400-500 FPS aldığın için 10-20 gibi değerler gözüne batar halde durur. Aynı şey GTA 5 veya başka bir oyun için geçerli. Ama sen orada 400-500 gibi değerler yerine 40-50 FPS değerleriyle uğraştığın için o dalgalanma 10-20 değil 1-2 şeklinde olur çoğunlukla. Aradaki orantıyı fark etmişsindir umarım. Biri 500 iken 20 FPS drop yerken diğeri 50 FPS iken 2 FPS drop yiyor.

@Talha Çelebi öncelikle cümlelerini noktalama işaretleri kullanarak ayır, anlam karmaşası oluşturuyorsun.

İkinci olarak, Source oyun motoru evet çok stabil değil fakat Source oyun moturunda FPS limitini kaldırırsan oyun motoru anlamsız bir biçimde lineer değil, sürekli dalgalanan bir FPS grafiği çiziyor. Bunu binde birlik ve milyondaki birlik frame droplarını ölçerek görebilirsin.

Üçüncü olarak, kafanı her çevirdiğin oyunda FPS düşmesi yersin. Çizilecek ve raster render alınacak öğeler değiştiği için drop gayet normal. Bu CS:GO'da sen 400-500 FPS aldığın için 10-20 gibi değerler gözüne batar halde durur. Aynı şey GTA 5 veya başka bir oyun için geçerli. Ama sen orada 400-500 gibi değerler yerine 40-50 FPS değerleriyle uğraştığın için o dalgalanma 10-20 değil 1-2 şeklinde olur çoğunlukla. Aradaki orantıyı fark etmişsindir umarım. Biri 500 iken 20 FPS düşmesi yerken diğeri 50 FPS iken 2 FPS düşmesi yiyor.

Kafanı çevirdiğin her oyunda 20 30 FPS düşmesi yemezsin ben sadece bu sorunu CS:GO'da gördüm zaten oyun da 1.6 üzerinde hiçbir görüntü ve oynanis dışında gelişme olmadan hazırlandı ne yazilimsal bir + si var ne de diğer konularda ücretsiz olmasa oyunu oynayacak kilitle yok neredeyse ...

Ücretsiz olmasaydı bile o oyunu oynayan milyonluk kitle var, merak etme sen. CS 1.6'ya göre oynanış ve görüntü dışında o Source motoruna ne gelişmeler hazırlandı bir bilsen... Ama at gözlüğü olduğu için sende bilmiyorsun tabii... Bilmiyorsan bilmiyorum de, kabullen eksikliğini araştırıp tamamla. Ama tabii eksiğini görmen için önce Türkçe kurallarına uyabilmen gerek...

Ücretsiz olmasaydı bile o oyunu oynayan milyonluk kilitle var, merak etme sen. CS 1.6'ya göre oynanış ve görüntü dışında o Source motoruna ne gelişmeler hazırlandı bir bilsen... Ama at gözlüğü olduğu için sende bilmiyorsun tabii... Bilmiyorsan bilmiyorum de, kabullen eksikliğini araştırıp tamamla. Ama tabii eksiğini görmen için önce Türkçe kurallarına uyabilmen gerek...

Türkçeyi telefondan ötürü yazamamak bir küsur değildir ama üslubunu takinmamak büyük bir erdem eksikliğidir. Beni koskoca forumda sizi rencide edecek şekilde konusturtmayan üslubum ve terbiyemdir. Ayrıca oyun motoru isterse 10000 kat daha gelişsin buraya gelip binlerce insan oyundan şikayet ediyorsa o oyun motorundan kaynaklaniyordur, kimse gücü yetmeyen PC'de bu oyunu oynayip da Online'da rezil olmak istemez rakibine. Herkes neredeyse iyi bir sistemde oynuyor bu oyunu ve herkeste ekran kartinda ısınma oyunda takılma sorunu var neredeyse. Source'dan para mi aliyorsunuz neden anlamadim ben sizi bir sorun var sizde. Oyuna bir türlü toz konduramadiniz gitti. Kabul edin kardeşim, oyun vasat bir oyun motoruna sahip. Neyi geliştirdiler kardeşim, neyi?

Neden, mobil cihazda klavyede noktalama işareti mi yok? Ha eğer yoksa bizim kullandığımız cihazlarda varsa neden var, bizim cihazlarımız mı hatalı üretim? O oyun motorunun STABİL olmadığını zaten söylüyorum, sebeplerini de yazıyorum. Oturma organlarından sallanmış bilgilerle konuşmuyorum, bildiğin yayınlanan geliştirici günlükleriyle konuşuyorum. Source oyun motorunda her şey sistem değildir, 20-30 FPS aldığım zamanlarda bile maç taşıdığımı bilirim. Oynayamıyorsan oyun motoruna bok atma. Ama bak tekrar ediyorum, o oyun motoru STABİL DEĞİL ama boruda değil. Zaten bu sebeple Valve oyunlarını Source 2'ye geçirmeye çalışıyor yıllardır. Her iki motorunda arkasında onlarca geliştirici çalışıyor halen daha.

Bu arada, CS 1.6 ile CS:GO aynı oyun motoruna bile sahip olmadığını söylememe gerek var mı acaba?

Dipnot: Senin bu forumda beni rencide edebilmen için daha çok fırın ekmek yemen lazım. Hele ki bu kafayla 40 fırını da geçersin, haberin olsun. Tekrar ediyorum, bilmiyorsan sus ve öğren. Yanlış bilgilendirince hayır işlediğini falan mı zannediyorsun sen?

Neden, mobil cihazda klavyede noktalama işareti mi yok? Ha eğer yoksa bizim kullandığımız cihazlarda varsa neden var, bizim cihazlarımız mı hatalı üretim? O oyun motorunun stabil olmadığını zaten söylüyorum, sebeplerini de yazıyorum. Oturma organlarından sallanmış bilgilerle konuşmuyorum, bildiğin yayınlanan geliştirici günlükleriyle konuşuyorum. Source oyun motorunda her şey sistem değildir, 20-30 FPS aldığım zamanlarda bile maç taşıdığımı bilirim. Oynayamıyorsan oyun motoruna bok atma. Ama bak tekrar ediyorum, o oyun motoru stabil değil ama boruda değil. Zaten bu sebeple Valve oyunlarını Source 2'ye geçirmeye çalışıyor yıllardır. Her iki motorunda arkasında onlarca geliştirici çalışıyor halen daha.

Bu arada, CS 1.6 ile CS:GO aynı oyun motoruna bile sahip olmadığını söylememe gerek var mı acaba?

dipnot: senin bu forumda beni rencide edebilmen için daha çok fırın ekmek yemen lazım. Hele ki bu kafayla 40 fırını da geçersin, haberin olsun. Tekrar ediyorum, bilmiyorsan sus ve öğren. Yanlış bilgilendirince hayır işlediğini falan mı zannediyorsun sen?

Birkaç sey bilip bildiklerini insanlara anlatıp iyilik yapıyor olabilirsin ama bu insanlara hitap şeklinin ve kendini beğenmiş birisi olduğunu ukala olduğunu değiştirmez iyi günler.

hitap şeklinin ve kendini beğenmiş birisi olduğunu ukala olduğunu değiştirmez iyi günler.
Hitabımı bu noktaya getiren sensin, alınan sensin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
Birkaç şey bilip bildiklerini insanlara anlatıp iyilik yapıyor olabilirsin
Bildiğim için konuşuyorum zaten. Bilmediğim konuyu ya yan sekmede açar, konuyu araştırıp cevaplarım yada direkt olarak pas geçerim. Bilmediğini fark ederek zarar verdiğini anladığın için de seni tebrik ederim. Herkesin yapabileceği bir davranış değildir yanlışını kabullenmek. Sana da iyi günler.

Ayrıca, konu sahibinden özür diliyorum konu dışına çıktığımız için.

MSI GeForce RTX 2080 Super

AMD Ryzen 7 3800X 3.9GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

MSI B450M PRO- M.2 Max 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart

Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB Pro Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit RAM

Sistem kullanıyorum. PC'yi ilk aldığımda mesela Heroes and generals oyununda en fazla 700 FPS alıyordum. GTA 5 storyde de yüksek alıyorum ama birkaç gün sonra GTA 5'te 30 FPS'e a kadar droplar ve takılmalar oldu. Heroes and generals te ise şu anda en fazla 150 FPS. GTA 5 Online'da hep düşükte kalıyor arabada hızlanırken 40'a düşüyor normalde ise 50-60 ve güç kaynağından çınlama sesi geliyor arada sırada. Hasar testi yaptım bu sonuçlar çıktı sonuçlarda küçük harfle yazılmı sonuçlar var onlara bakıp bana dönüş sağlar mısınız?

Dosya Ekleri

• sıkıntı donanımda.PNG
    sıkıntı donanımda.PNG
    226,3 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı