CS:GO FPS uygunluğu

aytug0106

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop ile CS:GO oynuyorum. Ekranım 60 Hz ve 100-120 FPS arası alabiliyorum. Sizce laptop 60 Hz olduğu için 100 FPS almak bir şey ifade etmez mi? Yoksa ne kadar FPS o kadar iyi midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop 60 hz olduğu için 60 FPS yukarısını göremezsiniz hissedemezsiniz. Ancak csgo gibi rekabetçi oyunlarda FPS önemlidir. Ekranda yırtılmalar olmuyor ise FPS'iniz ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Bazı 60 hz ekranlarda FPS fazla olduğu için yırtılmalar olabiliyor.

Arkadaşlar bende de aksine V-Sync devre dışı iken konsola FPS Max 61 yazıyorum yırtılmalar oluyor. V-Sync açık yani üçlü arabellek te iken 60'a sabitleniyor ( lütfen neden sabitlendiğini anlatmayın biliyorum ) ve yırtılma olmuyor.
Eğer 1024x768 oynarsan başlatma seçeneği kodu -freq 75 ile monitörünü 75Hz yapabilirsin.

Yok 1024×768 yapınca 75 Hz olur biliyorum ama benim bilgisayar olmuyor ayarlardan baktığımda hala 60 Hz'de.

Arkadaşlar bende de aksine V-Sync devre dışı iken konsola FPS Max 61 yazıyorum yırtılmalar oluyor. V-Sync açık yani üçlü arabellek te iken 60'a sabitleniyor ( lütfen neden sabitlendiğini anlatmayın biliyorum ) ve yırtılma olmuyor.

Yok 1024×768 yapınca 75 Hz olur biliyorum ama benim bilgisayar olmuyor ayarlardan baktığımda hala 60 Hz'de.
fps_max 0 yapınca yırtılma oluyor mu peki?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı