CS:GO FPS yüksek olduğu halde takılıyor

İşletim sistemi
Windows 11

KEBAB AND AYRAN

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200mhz Ram 2x8
SSD veya HDD modeli
480 gb pny ssd
Ekran kartı
gtx 1660S dualfan
İşlemci
AMD ryzen 3500
Arkadaşlar CS:GO'da FPS yüksek olduğu halde takılıyor sanki FPS düşük gibi. 144 Hz ayarı açık bunu sormazsanız sevinirim.
Anladığım kadarıyla %1 FPS çok düşük ve işlemci sıcaklığı 75-80 derece olduğu için thermal throttling yapıyor olabilir.
V-Sync açarsam büyük oranda düzeliyor ama hala drop girebiliyor. 2 yıl önce çok akıcı şekilde oynardım sonra silmiştim oyunu, tekrar yükleyince böyle oldu.

Dosya bütünlüğünde sıkıntı yok, baktım.
Açıkçası bu sorun bazı oyunlarda da olabiliyor.

İnternetim iyi onunla da alakası yok.

Elektrikle alakalı sorun olabilir mi?

Acaba BIOS sürümünün eski olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Riskli bir iş olduğu için hala 2021'deki BIOS'u kullanıyorum da.

Son düzenleme:
Arkadaşlar CS:GO'da FPS yüksek olduğu halde takılıyor sanki FPS düşük gibi. 144 Hz ayarı açık bunu sormazsanız sevinirim.
Anladığım kadarıyla %1 FPS çok düşük ve işlemci sıcaklığı 75-80 derece olduğu için thermal throttling yapıyor olabilir.
V-Sync açarsam büyük oranda düzeliyor ama hala drop girebiliyor. 2 yıl önce çok akıcı şekilde oynardım sonra silmiştim oyunu, tekrar yükleyince böyle oldu.

Dosya bütünlüğünde sıkıntı yok, baktım.
Açıkçası bu sorun bazı oyunlarda da olabiliyor.

İnternetim iyi onunla da alakası yok.

Elektrikle alakalı sorun olabilir mi?

Acaba BIOS sürümünün eski olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Riskli bir iş olduğu için hala 2021'deki BIOS'u kullanıyorum da.

İşlemciniz çok ısınıyor benim CS'de 60-65 derece Max.

Geri
Yukarı