CS:GO hangi çözünürlükte oynanmalı?

Şuradan vahiy geldi. Dediği çözünürlüklerle aldığı FPS değerinden olabilir mi? O dediği FPS aralığını ben 2K da Ultra ayarlarda alıyorum. Aman kaç FPS'te oynarsa oynasın ben yorumumu yaptım gerisi beni bağlamaz iyi sosyaller.
Düşük değil ki. Anladık senin bilgisayarın süper 2K ultra ayarlarda 240 FPS veriyor. Ama arkadaş 165Hz monitöre sahip. 165 FPS alması imkansızmış gibi mesajlar atıyorsun.

Yıl 2022 ve Hz ile FPS arasındaki bağlantıyı anlayamayan insanlar görünce çıldırdığım için olabilir mi? Adam gelmiş diyor ki X oyununda 500 FPS alıyorum. He alıyorsundur kesin. Hz ne ise FPS o olur maksimum. Hadi iyi sosyaller.

Yanlışın var. 60 Hz 60 FPS'te her 16.67 Ms'de bir render alınan kare görülür. 60 Hz 240 FPS'te her 4.17 Ms'de bir kare render alınır ama ekran saniyede 60 kere tazelendiği için en güncel kare görünür, ki bu da FPS oyunlarında avantaj sağlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'da düşük çözünürlük daha iyi çünkü düşük çözünürlükte adamlar daha büyük oluyor ve vurmak kolaylaşıyor.

Düşük değil ki. Anladık senin bilgisayarın süper 2K ultra ayarlarda 240 FPS veriyor. Ama arkadaş 165Hz monitöre sahip. 165 FPS alması imkansızmış gibi mesajlar atıyorsun.
Şu an bir başka konuda defalarca 1000/1000 internetiyle övünüp R5 2600, RX 550’li sistemi olan bir arkadaşa 4K, hatta 8K yayın açabileceğini söylüyor o_O Tamam, anladık en iyi sistem onda da, yanlış bilgi yayıp, doğrusunu kabul etmiyor :/

Hemen inceliyorum. 144Hz ama bu? O ne olacak? Ayrıca ppı çok düşük çakma IPS mi bu :D

İstediğim özellikleri karşılamıyor ama bu bağlantınız. Üzücü.

Bildiğim kadarıyla zaten pek 4K 165 Hz monitör yok. Alınmayın, ama siz daha FPS ile Hz arasındaki farkı tam kavrayamamışken emin olun aradaki 21 Hz'i fark etmezsiniz. Ayrıca dediğiniz gibi Ultra ayarlarda oyunlarda 165 FPS almak de RTX 3080 ve üstü için bile çok zor. Şu an rn iyi ekran kartları 4K 80-120 FPS civarında seyrediyor.

Paylaştığım monitör 2K 165 Hz yerine 4K 144 Hz. Siz 21 Hz daha yüksek monitöre 80K vermek istiyorsanız buyurun, ki 80K'ya öyle bir monitör yok.

28” 4K monitörlerin PPI'ı nasıl düşük? Zaten aynı çözünürlükte ekran boyutuna göre değişir PPI. PPI ile IPS panelin ne alakası var ayrıca? Siz en iyisi 18” 8K monitör alın (hayal dünyanızda).

Konudan iyice şaşılmış, ben 1024x768 de oynamanı öneririm hem gecikmen düşer hem de 165 Hz in altına indiğin durumlar varsa tamamen yok olur muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı