Çözüldü CS:GO harita yavaş açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

AnG3L

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB (1x8GB) Fury Beast Siyah DDR4 3200MHz CL16 PC Ram
Ekran kartı
asus dual rx 6600 8gb 128 bit
Anakart
ASUS PRIME A520M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
İşlemci
Amd Ryzen 5 5500
Merhaba. CS:GO oyununa ilk girdiğimde hızlı bir şekilde map yükleniyor ama map değiştiğinde veya başka sunucuya girdiğimde bu sefer bayağı yavaş yükleniyor. Yaklaşık 1 dakika ya da 2 dakika arasında yükleniyor. Bazen de oyun çöküyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Sistemim: Ryzen 5 5500 - RX 6600 - 16 GB RAM - 1 TB Kingston SSD.

Çözüm
Hayır ama Windows 11'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Dust 2'de sorun yok. Ama değişkenli haritalarda yapıyor bende.

-disable_d3d9ex

kodunu yazınca sorunum çözüldü benim.

Sende dene.

Win11 ile alakası yok.
Oyun ayarlarında adı unuttum ama kaynakları önceden yükle veya bellekte tut gibisinden bir grafik ayarı var. Onu açarsanız düzelebilir. Ek olarak YouTube'da detaylı bir CS:GO başlangıç ayarları videosu izlemenizi tavsiye ederim. Oldukça yararlıdır.

Çoğu başlangıç kodu kaldırıldı. Çalışmıyor yani.

Herhangi bir haritaya bir kere girdikten sonra oyun cogu seyi onbellege atiyor, sonradan harita degisse bile, community haritasi falan degilse hizli yukleniyor, tum Source oyunlari boyle. Sizde boyle olmuyorsa doku kalitenizi dusurup, doku akisi ayarini acmayi deneyin. Buna ek olarak ''cl_forcepreload'' komutu berbat bir komuttur ve 2 yıl once falan da oyundan kaldirilmistir, kullanmayiniz.

Herhangi bir haritaya bir kere girdikten sonra oyun cogu seyi onbellege atiyor, sonradan harita degisse bile, community haritasi falan degilse hizli yukleniyor, tum Source oyunlari boyle. Sizde boyle olmuyorsa doku kalitenizi dusurup, doku akisi ayarini acmayi deneyin. Buna ek olarak ''cl_forcepreload'' komutu berbat bir komuttur ve 2 yıl once falan da oyundan kaldirilmistir, kullanmayiniz.
Birde sanırsam -disable_d3d9ex kodu da kaldırlmıştı.

Bunu CS:GO başlatma seçeneklerine yazın. Cl_forcepreload 1

Bu komutu kullanıyorum ama işe yaramıyor

SSD ömrüne bakar mısın?

SSD ömrü 100% 100 yeni aldım sistemi zaten 1 ay oldu.

Oyun ayarlarında adı unuttum ama kaynakları önceden yükle veya bellekte tut gibisinden bir grafik ayarı var. Onu açarsanız düzelebilir. Ek olarak YouTube'da detaylı bir CS:GO başlangıç ayarları videosu izlemenizi tavsiye ederim. Oldukça yararlıdır.

Tam olarak anlatır mısın dediğin ayarı bulamadım.

Arkadaşta olduğu gibi ilk mape çok hızlı girmesini sağlıyor o komut fakat map değişdiğinde çok yavaş oluyor.

Cl_forcepreload 1 kodu bende hiçbir şekilde çalışmıyor komutu kaldırdığımda da aynı şekilde ilk map hızlı yükleniyor ama bir sonraki mape girince yavaş yani komut çalışmıyor.

Herhangi bir haritaya bir kere girdikten sonra oyun cogu seyi onbellege atiyor, sonradan harita degisse bile, community haritasi falan degilse hizli yukleniyor, tum Source oyunlari boyle. Sizde boyle olmuyorsa doku kalitenizi dusurup, doku akisi ayarini acmayi deneyin. Buna ek olarak "cl_forcepreload" komutu berbat bir komuttur ve 2 yıl once falan da oyundan kaldirilmistir, kullanmayiniz.

Dediğinizi yaptım ama yine aynı şekilde.

Son düzenleme:
Bende de baya geç açılıyor.
2 yada 3 cü raundun sonralıran görebiliyorum hatta bazan maça giremeden oyun bitiyor.

Hayır ama Windows 11'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

-disable_d3d9ex

kodunu yazınca sorunum çözüldü benim.

Sende dene.

Win11 ile alakası yok.

Son düzenleme:
Çözüm

-Disable_d3D9ex

Kodunu yazınca sorunum çözüldü benim.

Sende dene.

Windows 11 ile alakası yok.

Hocam çok teşekkür ederim vallahi en sonunda kafayı yiyecektim çok büyük yükten kurtulmuş gibiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı