CS:GO hassasiyetinin Valorant'ta düşük gelmesi

LASKEH123

Centipat
Arkadaşlar CS:GO'da 800DPI 1.8 sensitivity kullanıyorum, Valorant'ta 0.566'a denk geliyor fakat bana CS:GO'daki gibi gelmiyor aksine daha yavaş geliyor. Sebebi nedir? RAW girişi veya fare ivmesiyle alakası yok haberiniz olsun.

Son düzenleme:
Arkadaşlar CS:GO'da 800DPI 1.3 sensitivity kullanıyorum, Valorant'ta 0.409'a denk geliyor fakat bana CS:GO'daki gibi gelmiyor aksine daha yavaş geliyor. Sebebi nedir? RAW girişi veya fare ivmesiyle alakası yok haberiniz olsun.

Aynı olmuyor tam diye biliyorum fakat kesin bilgi değil.

İkiside farklı oyun hocam tabikide aynı gelmeyecek. Birebir aynı olmaz. Sizin ufak ayarlamalar ile kendi hassasiyetinizi bulmanız gerekiyor.

Farklı olmasının sebebi çözünürlük hocam muhtemelen CS:GO'yu 4:3 de Valorant'ı 16:9 da oynuyorsunuz 4:3 oynamak mouse sensinizi bir nebze oyunla orantılı hızlandırıyor bu yüzden Valorant'ta yavaş hissediyorsunuz.

Farklı olmasının sebebi çözünürlük hocam muhtemelen CS:GO'yu 4:3 de Valorant'ı 16:9 da oynuyorsunuz 4:3 oynamak mouse sensinizi bir nebze oyunla orantılı hızlandırıyor bu yüzden Valorant'ta yavaş hissediyorsunuz.
Anladım kral peki bir şey sorucam ben CS'yi 1.8 sensitivityde, bilekten ve küçük mouse padde oynuyorum o yüzden sensitivityim yüksek. Fakat herkes düşük sensitivity öğreniyor sensitivitiyimi söylediğimde şaşırıyorlar sence düşük sensitivitye geçmeli miyim?

Anladım kral peki bir şey soracağım ben CS'yi 1.8 sensitivityde, bilekten ve küçük mouse padde oynuyorum o yüzden sensitivityim yüksek. Fakat herkes düşük sensitivity öğreniyor sensitivitiyi mi söylediğimde şaşırıyorlar sence düşük sensitivitye geçmeli miyim?

Hocam bu tamamen kişisel ve birçok ayrıntıya bakan bir soru. Mesela benim 45x40 sağlam kaliteli bir mousepadim var ve ben CS 1 sens 800 DPI oynuyorum Valorant'da da 0.314 sens oynuyorum mouse pad alanım var çünkü genel anlamda dediğin doğru ve kanıtlanmış bir şey düşük DPI da oynamak daha rahat ki e sporcuların da %99u düşük DPI da oynuyor daha ince vuruşları atabilmek adına tavsiyem asla yüksek DPI da oynamaya alışma. Eğer bütçen varsa kendine en az m bütçen varsa l bir mouse pad alman ve ardından çoğu e spor oyuncusu ve çoğunluklu kitle gibi düşük sens de oynaman ancak şunu da unutmaman lazım sens değiştirmek adan Z ye her şeyini değiştirecek reflekslerin spray kontrolün her şeyi baştan öğreneceksin ama ileride bunu iyi ki yapmışım dersin.

Geri
Yukarı