CS:GO için 5600X vs. 5900X

Adam zaten belirtmiş, sadece CSGO oynuyor diye ve bazıları 5900X öneriyor? Yeni nesil AAA oyunları bile önerilen ayarların üstünde bir sistem. 5600xX zaten üst seviye bir işlemci, abartmaya gerek yok.
5600X güzel işlemci ama 300-400 civarı alacak. 5900X ile ise 500-600 civarı. Üst düzey oynuyorsa böyle işlemciler gerekiyor.

Adam zaten belirtmiş, sadece CSGO oynuyor diye ve bazıları 5900X öneriyor? Yeni nesil AAA oyunları bile önerilen ayarların üstünde bir sistem. 5600xX zaten üst seviye bir işlemci, abartmaya gerek yok.
5600X üst seviye değil orta seviye bir işlemcidir. AAA oyunlar çünkü işlemciye değil ekran kartına yüklenir. CS:GO ise tam tersi. Basit bir ekran kartı bile fazlasıyla yeterlidir. İşlemciden güç alır.

5600X üst seviye değil orta seviye bir işlemcidir. AAA oyunlar çünkü işlemciye değil ekran kartına yüklenir. CS:GO ise tam tersi. Basit bir ekran kartı bile fazlasıyla yeterlidir. İşlemciden güç alır.
Ben bir oyun için bu kadar masraf gereksinimini mantıklı bulmuyorum, 5600X darboğaz yapmaz zaten. 5900X ve 5950X şuan en üst şuan.

"Abartmayın 5900x'e gerek yok" diyen arkadaşları 5 yıl sonra da bu konu altında görmek isterim :) Uzun yıllar hızlı bir işlemciye sahip olmak isteyen, imkanı olan kesinlikle 5900x almalı, çok fena bir işlemci. Ben bu zamana kadar adam akıllı bilgisayar kullanmamışım dedirtti. Sadece oyunlar için vs düşünmeyin her yaptığınız şeye hız katıyor. Bir bilgisayarda işlemcinin önemini ve oluşturabileceği farkları 5900x'i kullanmaya başladıktan sonra çok daha iyi fark ettim. i5 7400 ve i7 4710mq işlemcilere sahip bilgisayarlarım olmuştu, 5900x'in yanında onlar işlemci taklidi yapan çipler gibi geliyor artık bana kimse kusura bakmasın.

Şaka mı yapıyorsun? Daha 360Hz yeni yeni çıkıyor, o kadar FPS alsa bile hissedemeyecek ki.

Hocam inanın böyle diyorsunuz ama ben 360Hz kullanıyorum ve rekabetçide 360Hz'i tam anlamıyla kullanamıyorum. İnanmayacaksınız ama imzamdaki sistem bazen 150FPS falan alıyor çok fazla darboğaz yapıyor.

Ben bu konuyu konu sahibi ile görüşmek isterim ki ikisi tabiki de benzer işlemciler değil, arada ki fark büyük. Aklıma gelen arkadaşın bütçesinin düşük olması, zaten olsaydı neden 5600X ile karşılaştırsın.

Geri
Yukarı