CS:GO için i3 9100F vs Ryzen 5 2600

R5 2600 ile CS'de takılıyor diyorsun, işlemci kaynaklı sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama bu sorununa ilginç bir alternatif getirmişsin i3 9100'ün r5 den ne gibi bir + sı olabilir.
sanırım işlemcilerden anlayan biri değilsin ryzen 5 2600 i3 9nesilden genel olarak iyi %15-20 civari ama tek çekirdek performansında i3 9100f daha iyi durumda ve cs go tek çekirdeği kullanan bir oyun

sanırım işlemcilerden anlayan biri değilsin ryzen 5 2600 i3 9nesilden genel olarak iyi %15-20 civari ama tek çekirdek performansında i3 9100f daha iyi durumda ve cs go tek çekirdeği kullanan bir oyun
İşlemciden anlamadığım falan yok da sen anlasan 6 çekirdek 12 thread işlemciyi bırakıp 4 çekirdek 4 thread işlemciye geçmezsin.
İşlemci değiştirme maliyetine ortalama bir hava soğutma alıp sağlam bir oc ile çok rahat i3 9100f'in tek çekirdek seviyelerine çıkabilirsin.
Anladığım kadarıyla sadece benchmark sitesinden performans karşılaştırmasına baktın ve demek ki i3 daha iyi dedin.
Kutluyorum.

Son düzenleme:
cs go da iyi bir oyuncuyum ve bazen takılmalar oluyor internet vs kaynaklı değil işlemci bazen 90% yükte çalışıyor ryzen var 2600 değiştirsemi diye düşündüm yorumu sadece cs go için yapmanızı istemiştim
%90 çalışması gayet normal. İşlemciyi ön planda tutan bir oyundur CS GO. Onun dışında takılmalara gelecek olursak, RAM'den kaynaklanabilir, güncellemeler sonrası oyunda oluşabilecek sorunlardan kaynaklanabilir, senin görmediğin anlık internet sorunlarından olabilir.

Sanırım işlemcilerden anlayan biri değilsin ryzen 5 2600 i3 9nesilden genel olarak iyi %15-20 civari ama tek çekirdek performansında i3 9100f daha iyi durumda ve cs go tek çekirdeği kullanan bir oyun
CS:GO oyununda aynı işlemci ile 200 civarı FPS alıyorum ve ne işlemci yüzde 50 değerini aşıyor ne de oyun takılıyor. Bence sizin sorununuz başka bir şeyde. Dediğim gibi evde 9100F sistem de var ama onda hiç CS:GO oynamadım.

cs go da iyi bir oyuncuyum ve bazen takılmalar oluyor internet vs kaynaklı değil işlemci bazen 90% yükte çalışıyor ryzen var 2600 değiştirsemi diye düşündüm yorumu sadece cs go için yapmanızı istemiştim
R5 2600'e sahibim, işlemci %15 yükü geçmiyor. QuickCPU programını yükleyip, ekteki gibi ayarlarsanız (benim ayarlarım böyle en azından) düzeleceğini düşünüyorum:
1573075252783.png

9400F’i neden düşünmediniz? 9100F yerine üzerine 300 TL ekleyerek 9400F almak daha mantıklı.
3500X de alabilirsiniz, yakında satışta olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı