CS:GO için Klavye Tavsiyesi

TrimasQue

Kilopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba arkadaşlar. Konu başlığında belirttim. Bir klavye almak istiyorum. Şu an klavye olarak Razer Deathstalker Chroma mevcut. Ama oyun oynarken tuşları çok fazla yıprandı 1 senede ve garantiye gidecek basmama sorunu yaşıyorum. 1000 TL limitim var. Arada GTA 5 gibi oyunlar da oynasam asıl oynadığım oyunlar FPS oyunları. CSGO, Gmod, PUBG gibi. Klavyem güzel lakin sadece program yazmada kullanacağım şu ankini ve yeni klavyem tamamen oyun amaçlı olsun istiyorum.

Ek olarak Kulaklık Razer Kraken Chroma Surround.
Fare Razer Deathadder Chroma ve Mouse pad Razer speed M var.

Yani bir Razer serim var. HyperX'in ve Corsair'ın da klavyeleri geliyor ama Razer Blackwidow bir tık üstte duruyor. Sizin tercihiniz ne olurdu?

Öncelik RGB klavye.

Niyetin Razer almak gördüğüm kadarıyla. Hatta limitini Razer BlackWidow Chroma V2 için 1000 TL olarak belirlemişsin gibi geldi :) Neyle mutlu olacaksan onu alabilirsin. Bu bütçenin en iyi tercihi Corsair K95 olur normalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX'in ve Corsair'ın da klavyeleri geliyor ama Razer Blackwidow bir tık üstte duruyor.
Tamamen yanlış bir düşünce. Cherry MX ile Razer switch karşılaştırılamaz. Cherry MX daha performanslı ve rahat. Razer klavye alınmamalı.

1000 lira bütçe var ise, Corsair K70-K95 alınmalı.

Niyetin Razer almak gördüğüm kadarıyla. Hatta limitini Razer BlackWidow Chroma V2 için 1000 TL olarak belirlemişsin gibi geldi :) Neyle mutlu olacaksan onu alabilirsin. Bu bütçenin en iyi tercihi Corsair K95 olur normalde.
Yani evet razer sevdalısıyım biraz :D

Logitech G910 Orion Spectrum şık bir klavye ama performans olarak Corsair K95.
Teşekkür ederim. Ama logitech almayı düşünmüyorum.

Tamamen yanlış bir düşünce. Cherry MX ile Razer switch karşılaştırılamaz. Cherry MX daha performanslı ve rahat. Aklınız varsa Razer klavye alınmamalı.

1000 lira bütçe var ise, Corsair K70-K95 alınmalı.

Biraz araştırdığımda K95 tabi ki el üstünde duruyor. K70 modeline baktığımda RGB ve kırmızı olarak 2'ye ayrılmış. Tek farkları renklerimi yoksa ciddi performans farkı yaşatır mı? Sonuçta 550 TL yerine 750 TL vermek istemem sırf RGB için.

K70 RGB LED ve kırmızı LED arasında eskiden daha az fark vardı. Ancak kırmızı LED elde kalıp RGB LED çok satınca RGB LED fiyatı uçtu. Aradaki tek fark RGB. RGB takıntınız yok ise, kırmızı LED modelini tercih edebilirsiniz.

K70 RGB LED ve kırmızı LED arasında eskiden daha az fark vardı. Ancak kırmızı LED elde kalıp RGB LED çok satınca RGB LED fiyatı uçtu. Aradaki tek fark RGB. RGB takıntınız yok ise, kırmızı LED modelini tercih edebilirsiniz.
Yorumun için teşekkürler. 1000 TL bütçe ayırdım ama Razer olmayacaksa Corsair K70 alabilirim. K95 de bayağa güzel lakin ben zaten deathstalker kullandığım için oyunda kullanıcam yeni klavyeyi. O yüzden K70 alıcam ve RGB fiyatı 750 TL olduğu için normal kırmızı rengini 400 TL ye sipariş edicem. Bakalım nasıl olacak :)

HyperX Alloy Fps alabilirsin. İçerisinde w, a, s, d, tuşlarının fiziksel tırtıklı ve 1, 2, 3, 4 tuşlarının kırmızı hali geliyor.

Ama bence Corsair K70 al hem malzeme kalitesi hem de bilek desteği var. Parasını gerçekten hak ediyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı