CS:GO için monitör önerisi

Jim Root

Femtopat
RTX 3050 ekran kartı bir laptopum var ve GTA V, Forza Horizon gibi oyunları oynasam da çoğunlukla CS:GO oynuyorum. Senelerce odamdaki büyük televizyondan CS 1.6 oynamış biri olarak büyük ekranda oynamaya alışığım bu yüzden 27 inç monitör düşünüyorum ama daha düşük ya da daha yüksek önerileriniz olursa değerlendireceğim.

DP yok, panel muhabbetlerinden de hiç anlamıyorum biraz yeni sayılırım bu konuda.

Amacım kaliteli görüntü ve CS:GO'da en iyi verimi alabilmek, laptop ekranı beni kanser etti minnacık ekrandan oyun oynaması hiç keyifli değil. Önerilerinizi bekliyorum.

Laptop işi ayrı bir olay yalnız. Bağlantı türleri yüzünden belirli Hz'nin üstünü alamayan çok kullanıcı oluyor.
Bunun için Laptop bağlantı portlarının neler ve hangi özellikte olduğunu belirtmeniz gerekiyor. (Eğer biliyorsanız)
Ayrıca CS'de 240Hz üstü alabiliyor mu sistem? Bir de zahmet olmazsa bütçe yazın.

Laptop işi ayrı bir olay yalnız. Bağlantı türleri yüzünden belirli Hz'nin üstünü alamayan çok kullanıcı oluyor.
Bunun için Laptop bağlantı portlarının neler ve hangi özellikte olduğunu belirtmeniz gerekiyor. (Eğer biliyorsanız)
Ayrıca CS'de 240Hz üstü alabiliyor mu sistem? Bir de zahmet olmazsa bütçe yazın.
HDMI 1.4
Intel i5 12450H
RTX 3050
Dahili monitör 144Hz.

Display Port olmadan 144Hz üzerine çıkılmıyormuş bildiğim kadarıyla, bu durum oyuju olumsuz etkileyecek gibi gözüküyor. Ekran kartı max 165Hz destekliyor diye biliyorum, yılbaşından önce 2K masaüstü sisteme geçmeyi düşünüyorum zaten. Bütçe ise 3.000 ila 6.000 lira civarı.

HDMI 1.4
Intel i5 12450H
RTX 3050
Dahili monitör 144Hz.

DisplayPort olmadan 144Hz üzerine çıkılmıyormuş bildiğim kadarıyla, bu durum oyuju olumsuz etkileyecek gibi gözüküyor. Ekran kartı Max 165Hz destekliyor diye biliyorum, yılbaşından önce 2K masaüstü sisteme geçmeyi düşünüyorum zaten. Bütçe ise 3.000 ila 6.000 lira civarı.

Laptopta sadece HDMI portu görüntü veriyorsa 144 Hz üstü alma şansınız yok.
144Hz çünkü Type-C to DP, Mini DP to DP ve HDMI 2.0 ile alınabilir.
Ekran kartının Hz desteği diye bir şey yok. Sistem oyunda kaç FPS veriyorsa siz monitörü ona göre seçersiniz. Hz ve FPS ilişkisi bundan dolayıdır.
Monitör olarak önerim HP Omen 25i (22J05E9) Monitör ve AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA budur.

Geri
Yukarı