CS:GO için monitör önerisi

bycarel

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ağırlıklı olarak CS:GO oynayacağım. Onun dışında gündelik internette gezinmeler vs. kullanımı için monitör bakıyorum. Bütçe 5-6k arası almışken 240Hz alayım diyorum.

Şu anki sistemimde monitörüm 60Hz ve yeni sistem topladım. Onun için monitör arayışındayım. Samsung G4 modeli işimi görür mü? Var mı başka öneriniz? İstanbul'da oturmuyorum mağazada deneme şansım yok. Herhangi bir ölü piksel, ghosting sorunu ile karşılaşır mıyım?

Sistem: i5-12400F-3060 Ti tabanlı

Son düzenleme:
Gündelik kullanımda nasıldır hocam peki yorar mı insanı? Gerçi benim 2015 yılından kalma 60Hz monitörden sonra bayağı iyi gelecektir 😀
Her türlü güzel gelebilir, ancak şunu da önerebilirim;
Gündelik kullanım + oyunlar için AOC daha güzel renklere sahip. Saf FPS oyun için G4 daha iyi tepkime süresine sahip. Ve görüntüsü AOC'a göre soluk.

Gündelik kullanımda nasıldır hocam peki yorar mı insanı? Gerçi benim 2015 yılından kalma 60Hz monitörden sonra bayağı iyi gelecektir 😀

Teşekkürler hocam cevabınız için fakat bu tarz markaların çok önerilmediğini biliyorum.

Kendin bilirsin iyi bir marka alsan bile onda da ölü piksel çıkma durumu var bunda da var monitörler 1 ayda bozulsun diye yapılmıyor bu algıyı bırakın sadece. Taş gibi IPS 280Hz istediklerinizi karşılamıyorsa bilemem markalara bu kadar takılmayın.

Her türlü güzel gelebilir, ancak şunu da önerebilirim;
Gündelik kullanım + oyunlar için AOC daha güzel renklere sahip. Saf FPS oyun için G4 daha iyi tepkime süresine sahip. Ve görüntüsü AOC'a göre soluk.
G4 son kararım olacak gibi hocam biraz daha göz gezdireyim karar veririm.
Kendin bilirsin iyi bir marka alsan bile onda da ölü piksel çıkma durumu var bunda da var monitörler 1 ayda bozulsun diye yapılmıyor bu algıyı bırakın sadece. Taş gibi IPS 280Hz istediklerinizi karşılamıyorsa bilemem markalara bu kadar takılmayın.

Teşekkürler hocam yardımınız için, görüşlerinize saygı duyuyorum herkesin düşüncesi farklıdır.

@İkseroo hocam bu monitör stokları neden böyle sıkıntılı. G4 modeli hiçbir mağazada yok ilk önce deneyip almak istedim ama Sinerji'den alacağım sanırım mecbur. Herhangi bir sorunda uğraştırır mı Sinerji hiç alışverişim olmadı. Bu modelde pek sıkıntı olmuyormuş galiba oda var gerçi.

@ikseroo

Son düzenleme:
G4 son kararım olacak gibi hocam biraz daha göz gezdireyim karar veririm.

Teşekkürler hocam yardımınız için, görüşlerinize saygı duyuyorum herkesin düşüncesi farklıdır.

@İkseroo hocam bu monitör stokları neden böyle sıkıntılı. G4 modeli hiçbir mağazada yok ilk önce deneyip almak istedim ama Sinerji'den alacağım sanırım mecbur. Herhangi bir sorunda uğraştırır mı Sinerji hiç alışverişim olmadı. Bu modelde pek sıkıntı olmuyormuş galiba oda var gerçi.

@ikseroo
Sinerji'den monitör vesaire almadın hocam. Uğraştırır mı, bilemiyorum.

Geri
Yukarı