CS GO kasma sorunu

Kaan2606

Hectopat
Merhaba. Ben bilgisayarı yeni aldığımdan beridir sorunsuz çalışıyordu her oyunu Ultra'da oynuyabiliyordum. Ama bugün oyunlarda düşük FPS alıyorum. 300 FPS aldığım CS:GO'da şu an 60 ile 100 FPS arasında alıyorum ve anlık droplar oluşuyor. Belki de oyunda bir sıkıntı vardır dedim ve GTA 5'e girdim. Ama maalesef normalde Ultra'da 100 FPS alırken şimdi 50 45 FPS alıyorum. Lütfen bu konuda bilgisi olan biri bana yardım etsin. Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ekran kartını güncelle, sistemi bir stabilite testine sok acaba sıcaklıklardan dolayı falan mı ya da donanımsal bir sıkıntı mı var bir bakalım.
Şu konudan bakıp yapabilirsin.
Bilgisayarı ilk aldığımda ekran karım ısınıyordu. 60 70 derecelere hatta bazen 80 e yaklaşıyordu. Bende MSI Afterburner yükledim ekran karıtının fanı %25 de dönüyormuş ısınma sorununu fanların hızını yükselterek çözdüm. Ekran kartım güncel. GeForce experience da Kontrol ettim yeni bir güncelleme yoktu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi mi kasıyor.
hayır böyle değil normal bir şekilde oynanıyor. Ama fps her zaman düşük.
Dün Destiny 2 adlı oyunu yüklemek için gece bilgisayarı açık bıraktım. Uyku modunu ayarlayıp yarmıştım. Ama sabah pc açıktı. Bende kapatıp tekrar yattım. kalkınca destiny 2 oynadım ayarlarda ultraya alıyorum 50 60 fps medium a alıyorum 5 6 fps yükseliyor. sıkılınca cs go girdim fps tekrar düşüktü.

Merhaba. Ben bilgisayarı yeni aldığımdan beridir sorunsuz çalışıyordu her oyunu Ultra'da oynuyabiliyordum. Ama bugün oyunlarda düşük FPS alıyorum. 300 FPS aldığım CS:GO'da şu an 60 ile 100 FPS arasında alıyorum ve anlık droplar oluşuyor. Belki de oyunda bir sıkıntı vardır dedim ve GTA 5'e girdim. Ama maalesef normalde Ultra'da 100 FPS alırken şimdi 50 45 FPS alıyorum. Lütfen bu konuda bilgisi olan biri bana yardım etsin. Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ekran kartı ayarlarında G-sync açık olabilir. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığını kontrol etmeni tavsiye ederim. Ayrıca oyun optimizasyonunu kapatıp deneyip manual olarak ayarlamanı tavsiye ederim. Ayrıca aynı sorun benim pc de olmuştu. 2 Sene sorunsuz kullanımdan sonra bir anda fps düşüyor ve bazen pc bile kilitlenebiliyordu. Sistem sıcaklığına baktığımda işlemci sıcaklığı %95 lere çıkmış olduğunu gördüm. Ayrıca ekran kartının tek fanı bozulmuştu. Bunları hallettim ve sorun çözüldü.

Ekran kartı ayarlarında G-sync açık olabilir. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığını kontrol etmeni tavsiye ederim. Ayrıca oyun optimizasyonunu kapatıp deneyip manual olarak ayarlamanı tavsiye ederim. Ayrıca aynı sorun benim pc de olmuştu. 2 Sene sorunsuz kullanımdan sonra bir anda fps düşüyor ve bazen pc bile kilitlenebiliyordu. Sistem sıcaklığına baktığımda işlemci sıcaklığı %95 lere çıkmış olduğunu gördüm. Ayrıca ekran kartının tek fanı bozulmuştu. Bunları hallettim ve sorun çözüldü.
Monitörüm AOC C24G1 Nvidia Denetim masası ayarlarında G-sync diye bir şey görünmüyor. Ama bilgisayarı aldığımda açtığımı hatırlıyorum. Şuanda Denetim masasında G-sync ayarı yok.
Sıcaklıklar boşta iken böyle.
Sıcaklıklar.png

Monitörüm AOC C24G1 Nvidia Denetim masası ayarlarında G-sync diye bir şey görünmüyor. Ama bilgisayarı aldığımda açtığımı hatırlıyorum. Şuanda Denetim masasında G-sync ayarı yok.
Sıcaklıklar boşta iken böyle.
Sıcaklıklar.png
Lütfen yardım etsin birisi donanımsal bir sıkıntı olmasından korkuyorum.

Son düzenleme:
Sıcaklıklar boşta iken böyle.Eki Görüntüle 489217

Lütfen yardım etsin birisi donanımsal bir sıkıntı olmasından korkuyorum.

Basit gelebilir ama güç seçeneklerinden performans moduna alıp deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı