Durduk yere oyunlardaki FPS düştü

NNReeny

Hectopat
Daha fazla  
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi arkadaşlar bilgisayarda hiçbir şey yapmamama rağmen bir sabah kalktığımda bilgisayar normalde 250 FPS aldığım CS:GO'dan 120, 120 FPS aldığım H1Z1'den 40-50 ve 70 FPS aldığım LMS'den 30 FPS alıyordu. Buna bir çözüm var mı?

Not: Ekran kartı sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yenilemesi yaptım, bir güzel tozları temizledim, arkaplanda başka bir uygulama yok fakat hâlâ FPS'im yerlerde sürünüyor. Değişik bir sorun var; oyun 60 FPS'den fazla hiçbir şekilde almıyor. CS:GO en yüksek ayarlarda 58 FPS, en düşük ayarlarda yine 58 FPS.

Son düzenleme:
Bende aynı konudan muzdaribim, şöyle bir örnek vereyim the crew ultra da oynarken 30 fps alıyorum daha sonrasında giderek azalıyor hemde bilgisayar daha ısınmıyorken. Daha sonrasında ne düşüğe alıyorum tekrardan 30 oluyor sonra gene 15 20 fps oluyor. Hemde sadece the crew da değil

MSI Afterburner ile oyun içi değerlere bakın. İşlemci kullanımı, işlemci sıcaklığı, ekran kartı kullanımı, ekran kartı frekansları, ekran kartı sıcaklığı, kullanılan sistem belleği gibi değerlere bakın.

Oyunlarda v-sync kapatın. 60 FPS'ye sabitlenmesi bu yüzden olabilir. Riva Tuner, MSI vb. FPS sabitlemeye yarayan programlar varsa kapatın ya da FPS sabitlemesini devre dışı bırakın.

V-Sync'i kapattım, bir değişiklik olmadı.
MSI Afterburner değerleri de böyle:
Normalde;
asdasdasıd.png

15-20 dakika oyun oynadıktan sonra;
asdhas2.png

Arkadaşlar hallettim güç seçeneklerinden performansa ayarladım yardımlarınız için teşekkürler.

Dün fark ettim. Valorant,GTA 5 gibi oyunlarda 60-80 fps alırken en son ayarlarda şu an 20 30 fps ile oynuyorum. Sürücüler güncel. i5 3330, r7 250x vapor oc, 8gb ram.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    497,3 KB · Görüntüleme: 821
  • oyn.png
    oyn.png
    617,6 KB · Görüntüleme: 861
Normalde; Eki Görüntüle 263997
Eki Görüntüle 263998

Arkadaşlar hallettim güç seçeneklerinden performansa ayarladım yardımlarınız için teşekkürler.
Ya nasıl yaptın sölesene Allah için bende amd ekran kartı var ekran kartı sürümümde güncel
normalde; Eki Görüntüle 263997
Eki Görüntüle 263998

Aga nasıl yaptın ya lütfen söler misin benden de aynı şekil cevaplar mısın ekran kartım güncel AMD ekran kartım RX570 8 GB.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı