CS:GO maça girerken bekleme ekranında çok bekliyor

İşletim sistemi
Windows 7

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar sorunum başlıktaki gibi CS:GO maça girerken harita yükleniyor ekranında çok uzun bekliyor. Mesela daha bugün kuzenle teke tek maç açtık o girdikten ben 2 dakika sonra ancak girebildim. Sorun ne olabilir? Sistemde Windows 7 kurulu ve oyun 7200RPM diskte kurulu.

Ya HDD ya da RAM'in azsa da yavaş girer. Benim eski PC'de 4 GB RAM vardı anakartin 1 RAM slotu bozuldu 2 GB RAM'le de çok yavaş maça giriyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD galiba kurulu olan disk. Bende de HDD varken 2 3 dakikanın altında maça bağlanamıyordum. Normal olduğunu düşünüyorum.

SSD kaynaklıdır büyük ihtimalle. Ya da bilgisayarınız o kadar yeterli değildir.

Hocam oyun içindeyken 100 ila 150 FPS arası oynuyorum alttaki sistemle sadece maça giriş uzun sürüyor.

İşlemci Core 2 Quad Q9550 AMD Radeon HD 6750 ekran kartı 4 GB DDR2 RAM BIOSTAR G41 M7 v6.X anakart 500 Watt platoon PSU 750GB hard disk.

HDD'niz çok eski mi yani çok fazla kullanılmış mı? Eğer uzun süre kullanılmış ise performans düşük olacaktır fakat bunu sizde tahmin edebilirsiniz zaten.

Hocam sadece CS:GO'da oluyor başka oyunlarda olmuyor.

Ya HDD ya da RAM'in azsa da yavaş girer. Benim eski PC'de 4 GB RAM vardı anakartin 1 RAM slotu bozuldu 2 GB RAM'le de çok yavaş maça giriyordu.

Ne yapabilirim tavsiyeniz var mı?

Hocam oyun içindeyken 100 ila 150 FPS arası oynuyorum alttaki sistemle sadece maça giriş uzun sürüyor.

Hocam sadece CS:GO'da oluyor başka oyunlarda olmuyor.

Ne yapabilirim tavsiyeniz var mı?
Anladım, @Korkmaz ahmet'in söylediği gibi bir durum olabilir, aslına bakarsanız bir çok çözüm yolu olabilir dediğim gibi benimde yaşadığım bir şeydi fakat ben araştırma gereği duymamıştım çünkü 2 dakika kadar beklemiyordum 1 dakika civarında sürüyordu ve oyuna giriyordum.

İşletim sisteminin hantallığı ve HDD kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Başlangıç seçeneğine +cl_forcepreload 1 bunu ekleyin de deneyin.

İşletim sisteminin hantallığı ve HDD kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Başlangıç seçeneğine +cl_forcepreload 1 bunu ekleyin de deneyin.
Deneyeceğim.

Hocam verdiğiniz kodu da denedim yine aynı 10 dakikada anca maça giriyor.
Windows 7 ile alakalı olabilirmi?

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı