CS:GO maçta Google Translate ile konuşmak nasıldır?

Player7

Yoctopat
CS:GO'da maçtayken tabii öldükten sonra, sonuçta maç sırasında Alt+Tab yapıp çeviri yapmak çok zor. Öldükten sonra takıma öbür el için yabancı dilde komut vermek için hızlıca cümleyi Google Translate ile çevirip kopyala yapıştır yapmak mantıklı mı sizce?

Çevirilerde anlatım bozukluğu olur mu bilmiyorum yani tam doğru çeviriyor mu acaba Google Translate? Aranızda yabancı dil bilmeyip bu şekilde takılan var mı oyunda? Bu arada ben Alt+Tab yapıp internette takılsam bile oyuna döndüğümde takılma olmuyor hiç.

İlk Türkçe to İngilizce sonra doğrulamak için İngilizce to Türkçe çevirmeniz lazım. Translate yanlış çeviriyor. Adam aşağıda tarıyor derken adam taramaktır aşağıda demeyin sonra.

Komik çeviriler çıkarıyor Google Translate. Türkçe anlatmam gerekirse "biz gitmek mid lazım" yazıyorsunuz chate. Yapay zeka destekli çeviriler kullanırsanız sorun oluşmaz.

DeepL diye bir yapay zeka uygulaması translateden katlarca iyi çeviriyor hatta yanlış bilmiyorsam ani çeviri için uygulaması bile var bir bakabilirsiniz.

Çevirilerde anlatım bozukluğu olur mu bilmiyorum yani tam doğru çeviriyor mu acaba Google Translate?

Olacaktır. Tam anlamında çevirmesi pek mümkün değil zaten.

Aranızda yabancı dil bilmeyip bu şekilde takılan var mı oyunda?

Konuşmak zorunda değilsin. Konuşman lazımsa arada info ver yeter haritalardaki yer isimleri İngilizce zaten sırf onları söylesen olur.

Arkadaşlar komik duruma düşersin falan demişler ama bence alakası yok. Dil konuşmanın birinci amacı anlaşmaktır ha ''mide gitmek sonraki el biz'' demişsin ha ''sonraki el mide gidelim'' demişsin ikisi de anlaşılıyor o yüzden çok büyük bir sorun değil. Tabi biraz çalışıp İngilizce öğrensen daha güzel olur :D

Arkadaşlar komik duruma düşersin falan demişler ama bence alakası yok. Dil konuşmanın birinci amacı anlaşmaktır ha ''mide gitmek sonraki el biz'' demişsin ha ''sonraki el mide gidelim'' demişsin ikisi de anlaşılıyor o yüzden çok büyük bir sorun değil. Tabi biraz çalışıp İngilizce öğrensen daha güzel olur :D
Biri "mide gitmek sonraki el biz" dese drop bile atmam ona :D

Geri
Yukarı