CS:GO Nasıl İyi Oynanır?

Hocam boşver cs go yu rainbow six siege oyna hem gerçekçi ve taktiksel bir takım oyunudur.
Csgo da hileciler den gına gelince rainbow six siege oynamak için kendimi çok zorladım ama oyun sanki tamamen oyun bilgisi ve taktiksel oynanıyor gibi geldi bana. Yetenek ve bilek dediğimiz şeyin önemi yok gibi sanki

@darksider Çok taktiksel ve bilgi ister doğrudur, ama kesinlikle yetenekte olmalı, adam vuramazsan taktik ne işe yarar. Yayıncı shroud yeni başladığında şov yapmıştı.

Ekipman gerçekten Önemli! Daha 1 hafta önce 6 Senelik 2GB RAM - İntel HD Graphics - Laptop'dan Masaüstüne geçtim Eskisinden Çok çok daha İyi oynuyorum. (Şu andaki Klavye Anti Ghost bile değil. 3 Tuşa aynı anda Basılmıyor )
Sistemim:

Son düzenleme:
Bu tarz işlerde "ekipmanın iyi olması" çok mantıklı değil bence herkes en pahalı fare klavyeleri kullanmıyor.Çok dandik bir markanın ürünüyle bile olsa uzun yıllar aynı fare klavye ile "çok iyi oynayan" çok insan var.

-orta halli donmadan takılmadan oynatacak pc ve internet yeterli olacaktır..

----Öncelikle zaman ve antreman gerekli..Böylece hem haritaları hem taktikleri kaavrayabilirsin..Sonra elin alışır "headshot" atmaya başlarsın..
Ve bunların hiçbiri 2-3 gün/hafta/ay da olacak şeyler değil...Bu süreci hızlandırmak içinde hileye başvurma...
--Tanıdıklar varsa onlarla oyna sadece bu oyunu değil online oynadığın her oyunu tanıdıklarla oyna daha zevkli olur...

CSGO için ekipmanın fazla bir etkisi yoktur arkadaşlar. Sadece kulaklığın kalitesi biraz etkiler. Şu an ki CSGO profesyonel oyuncuların zaten çoğunun altyapısı vardır(1.6-1.5-.Source) gibi. Neyin eksik olduğunu anlayıp onun üstüne yoğunlaşarak kendini geliştirebilirsin. Tabi en önemlisi aim'ini geliştirmek. O tuttuğun mouse senin elin gibi olmalı. Onun içinde zaman,antreman,tecrübe gerekir. Yani bir kaç ayda olacak şeyler değil bunlar. Çok yeteneğin varsa değişebilir tabi ama. CS 1.6 veya CS 1.5 oynamayıp direkt CSGO'ya başlayanların gelişmesi bence çok uzun zaman alır. Bundan 6-7 yıl önce XANTARES ile aynı kafede 1.6 oynuyorduk. O zamanlar bile günde en az 10 saat cs oynayan birisiydi. Zaten bize göre bir iki tık daha yetenekliydi ve kendini bu işe odakladı sonunda da başarılı oldu. Yani uzun lafın kısası; Zaman,antreman..

Bol bol "dm, kz, aim_botz" çalışmalısın ama bunlardan önce kendine "RAHAT ETTİĞİN değil DÜZGÜN ADAM VURABİLDİĞİN bir sens bulman lazım örneğin 400dpi 2.2 sens. Yani herkes rahat olduğun sens der, fakat yüksek ihtimalle yüksek dpi ve yüksek sens ile fazla efor sarfetmeden döndüğün senslerde kendini rahat hissedersin ama öyle olmuyor nekadar yavaş oynarsan "Hitbox" atlama ihtimalin okadar az olur yani okadar iyi adam vurursun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı