CS:GO Online oyuncu sayısı düşüyor

Ama hesaba katılnayan bir şey var oyun ücretsiz almayanların deneme şansları oldu bu yüzden oyuncu sayısı arttı bırakan da çok oyuncu var veya ara veren şimdi 650K-700k eğer ücretsiz olmasaydı 450K-500k gidip gelirdi son zamanlarda cidden düşüş var son 30 günde 650kya(AVG) düştü oyuncu sayısı gittikçe düşmekte 2 aya 500k olur.

İlk olarak, oyuncu sayısı normal. Geçtiğimiz Kırık Diş operasyonu sayesinde CS:GO pazarı canlandı ve çoğunluk iyi bir eşya düşürürüm umuduyla deli gibi operasyon yıldızı kastı. On binlerce liralık eşya düşürme olasılığı olduğu için oyunu normalde oynamayanlar bile oynamaya başladı. O yüzden oyuncu sayısı fazlaydı Aralık 2020'den beri. Şu an zaten normal seviyelerinde.

İkinci olarak, şu tavuk skini muhabbetine hâlâ anlam veremedim. Kırık Diş operasyonunu kaldırma güncellemesiydi o. Hazır operasyonu kaldırmışken oyunda 1-2 şeyi öylesine değiştirelim dedi sadece Valve. Büyük bir güncelleme vadetmedi zaten kimseye. Aralık 2020'de büyük operasyon güncellemesi gelmiş, 4 ay sonra operasyon bitiminde de büyük güncelleme beklemeniz mantıksız. Valve'nin hiç bu kadar kısa bir zaman dilimi içinde büyük güncelleme yaptığını gördünüz mü?

Herkes ister daha iyi çalışan VAC sistemi, 128 tick sunucular, Source 2 motoruna geçiş vs. Ama sizce Valve'nin umurunda mı? Adamlar Steam'den tonla para kazanıyor. Steam topluluk pazarından öğe başı %15 komisyonu, CS:GO'nun neredeyse Teksas kumarhanelerini geçen şişik skin piyasasını da katarsak, neredeyse kıllarını kıpırdatmalarına gerek yok. Her ne olursa olsun, oyunlarının da oynanmaya devam edeceklerinin farkındalar. O yüzden bunlar oluyor.

Uzun zamandır CS:GO oynamama rağmen artık ben de ümidimi kaybettim bu oyundan. Steam'de 101 seviyeyim, CS:GO dahil birçok paralı oyunum var. Steam pazarını sık sık kullanıyorum. Her yerde aktifim Steam'de. Rankım gereği zaten oyun içinde takım arkadaşlarını vurma, AFK kalma, karşı takıma ana avrat sövme gibi saçma sapan şeyler de yapmıyorum. Anlayacağınız güven faktörüm çok yüksek. Ona rağmen karşıma 8-10 rozetli açık açık hile kullanan kişiler geliyor. Şaka gibi. (Şu arkadaşın yazdıklarına cevap olarak yazdım.)

Uzun lafın kısası, bu oyun için büyük bir beklentiniz olmasın.

Bende 1 aydır oynamıyorum seneye üni sınavına gircem o da etkiledi ama artık sıkmaya başlamıştı.oyunu silince gençleşiyorsun resmen 😀😀

Yeni konular

Geri
Yukarı