CS:GO Online oyuncu sayısı düşüyor

Anlatmak istediğim Valve madem hileleri engellemiyor, sende gidip Valve'nin hileleri tamamen banlayacağı günü bekleyecek misin? Ve bu süre zarfında mm mi oynayacaksın? Ne kadar saçma değil mi? İşte senin düşünce tarzın bu, saçma.
Hayır, mm oynamayacağım. Valve hilecileri banlamadığı için oyunu oynamayacağım. Hile kaynayan bir oyunu kendi çabamla oynanabilir kılmak benim sorumluluğum değil. Sanki bu kadar rezilliğe rağmen bu leş oyunu oynamak zorundaymışız gibi.

Steam Guard’ım var, düzenli olarak oyun kartı satıyorum, oyunu 24 TL’ye satın almıştım, Prime var, kimseye sövüp AFK kalmıyorum. Şikayet etmeye hakkım var mı acaba?

Hilecileri banlarsa, pazar cansızlaşır duyduğum en mantıksız şey. LoL’de de skin alıyorlar diye scriptler banlanmasın. Para için oyuncuların keyfi iki paralık olsun. Yani bunu cidden mantıklı bulup da mı yazdınız merak ediyorum.
"Hilecileri banlarlarsa pazar cansızlaşır"demedim yanlış anlamışsınız. Hileciler banlanmalı, fakat sırf Güven Faktörü düşüyor bir oyuncuyu banlayalım gibi bir sistem olursa pazarın cansızlaşacağından eminim. Aklı başında kimse banlanma riskini bilip de Steam pazarından alışveriş yapmıyor vesselam. En azından Valve'ın vizyonu bu ve ben doğru buluyorum, bu yüzden Valve'ın hiç bir şey kaybetmediğine canlı canlı şahit oluyoruz. Ayrıca düzenli olarak oyun kartı satıyorsun çünkü o kartlar sana hediye olarak yine Valve tarafından veriliyor dostum, yani Valve kendi kendisine yoktan para var ediyor. Böyle bir akıl emin ol hemen yarın CSGO'daki "sözde" hile problemini çözerdi ve Riot-Tencent ekibinin düşünüp de Valve ekibinin düşünemediği bir şey yok. Valve çok önde bu konuda. Büyük resimde aslında üç beş çocuğun korsan sitelerinden indirdiği dandik hileler yok. Çok daha geniş bir pencereden bakabiliriz, en azından ben bunu deniyorum.

Oldukça aktifim, pazardan sürekli alışveriş yapıyorum, Güven faktörüm oldukça iyi, Steam hesabımda 70 den fazla oyunum var ve çoğunda rozetleri 5 kere fulledim, ama yine de 6 maçta 1 smurf gelmesinden bıkkınlık geçiriyorum. Bunu sizce nasıl yorumlarsınız ki ben 3 yıldır aktif oynuyorum.
Smurf konusunu engellemek için tanrı olmanız lazım. Hiç bir rekabetçi oyunda smurf oyuncuları engelleyemezsiniz. CSGO'dan daha iyi bir alternatifiniz varsa onu oynayalım. Ve şunu da düşünmemiz lazım ki karşı takıma ne kadar smurf geliyorsa VAC sizin takımınza o kadar smurf verir.

Geri
Yukarı