CS:GO Oynarken Hacklenme İhtimali Var Mı?

İşletim sistemi
Windows 10

asimkaymak

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar birazdan bahsedeceğim sorun daha önce bir kere daha olmuştu bana. Bugün bir kez daha olay tekrarlanınca konu hakkında yardım almak istedim. Sorun bahsettiğim üzere iki kere denk geldi bana ve ikisinde de CS:GO oynuyordum. Dün bilgisayarımın tüm disklerini biçimlendirerek orijinal Windows 10 kurdum. Format sonrası ise sadece Opera, Steam ve CS:GO, Discord ve Visual Studio kurdum. Yani herhangi bir kötü yazılım indirip kurmadım. Aynı şekilde web üzerinden bir bulaşma olduğunu da düşünmüyorum. CS:GO oynarken bir anda 200+ FPS, 60 FPS'lere düştü ve ses tamamen gitti. Arada Valve serverlarından kaynaklı bu FPS düşmesi sorunu oluyordu şarjı çıkar tak yapınca düzeliyordu ki bu sorun çok çok önce oluyordu yine aynı sorun oldu zannedip şarjı çıkar tak yaptım ve kontrol ettiğimde FPS yine 50-60 arasındaydı. Masaüstüne geçtiğimde sağ altta sesin tamamen kısıldığını gördüm ve fare imlecimi birisi kontrol ediyormuş gibi hareket ediyordu bilinçli şekilde. Anında LAN kablosunu çekip Wi-Fi'da kapadım modeme de restart attım. Daha öncesinde olduğunda da yine böyle yapmıştım. Virüs olmadığını bile bile virüs taraması da yaptım herhangi bir soun yok gösteriyor. Öğrenmek istediğim şey ise CS:GO'da böyle bir hack var mı veya bu durum bana neden oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılması imkansız bir şey değil, elbet bir yöntemi vardır ancak kendi halinde CSGO oynayan birine yapmazlar diye düşünüyorum :D Kablosuz fareyse pilinde, kabloluysa kabloda bir problem çıkmış olabilir. Çok da abartıp olayı farklı yerlere çekmemek lazım. Çok şüpheleniyorsan modeme reset atabilirsin.

CS üzerinden hacklenme olayı imkansız. Muhtemelen fare ile ilgili bir sorun oldu. Dediğiniz gibi farklı bir şey indirmemişseniz kısacası virüste yemediyseniz başka seçenek kalmıyor. xxxindir, xxtorrent indir gibi sitelerden bir şey indirmediğiniz sürece bir şey olmaz.

Fare üzerinden fps i düşürüp sesi kapamayı nasıl yapabildim? Everest sgm x7 kullanıyorum. Ağımdaki bir cihazdan birisi yapabiliyor olabilir mi gizlice

Yazılımsal nasıl bi problem olabilir ki daha yeni format attım ve yazılımsal olsa daha önce de sürekli olurdu ama dediğim gibi sadece 2 kere oldu bu. Internet bağlantısı üzerinden mı oluyor acaba

Merhabalar birazdan bahsedeceğim sorun daha önce bir kere daha olmuştu bana. Bugün bir kez daha olay tekrarlanınca konu hakkında yardım almak istedim. Sorun bahsettiğim üzere iki kere denk geldi bana ve ikisinde de CS:GO oynuyordum. Dün bilgisayarımın tüm disklerini biçimlendirerek orijinal Windows 10 kurdum. Format sonrası ise sadece Opera, Steam ve CS:GO, Discord ve Visual Studio kurdum. Yani herhangi bir kötü yazılım indirip kurmadım. Aynı şekilde web üzerinden bir bulaşma olduğunu da düşünmüyorum. CS:GO oynarken bir anda 200+ FPS, 60 FPS'lere düştü ve ses tamamen gitti. Arada Valve serverlarından kaynaklı bu FPS düşmesi sorunu oluyordu şarjı çıkar tak yapınca düzeliyordu ki bu sorun çok çok önce oluyordu yine aynı sorun oldu zannedip şarjı çıkar tak yaptım ve kontrol ettiğimde FPS yine 50-60 arasındaydı. Masaüstüne geçtiğimde sağ altta sesin tamamen kısıldığını gördüm ve fare imlecimi birisi kontrol ediyormuş gibi hareket ediyordu bilinçli şekilde. Anında LAN kablosunu çekip Wi-Fi'da kapadım modeme de restart attım. Daha öncesinde olduğunda da yine böyle yapmıştım. Virüs olmadığını bile bile virüs taraması da yaptım herhangi bir soun yok gösteriyor. Öğrenmek istediğim şey ise CS:GO'da böyle bir hack var mı veya bu durum bana neden oluyor?
Oyun üzerinden hacklenmek nerdeyse imkansız gibi birşey. Sadece her linke tıklamayın yeter.

Dediklerine göre suç hiç kimsede. :) Kurduğun Windows 10'da bir şey olabilir mi?
Microsoft un kendi yazılımıyla indirip kurdum usb ye windows da herhangi bir sorun olduğunu sanmiyorum
Bu mümkün aynı ağda bulunan bilgisayarları hacklemek çok zor bişey değil
Bunu engellemek için ne yapmam gerekir ağımdaki diğer cihazlarla iletişimi kapatmak için?
Oyun üzerinden hacklenmek nerdeyse imkansız gibi birşey. Sadece her linke tıklamayın yeter.
Dediğim gibi daha dün format attım ve bilgisayarda herhangi bir virüs bulunmuyor yine aynı şekilde herhangi bilmediğim bi linke de tiklamadim
Up
Yok mu yardımcı olacka

Son düzenleme:

Geri
Yukarı