CS:GO Oyunda İlerlerken Geriye Atıyor

Yazdığım kodlar MS düzeltmek içindi sanırım. Üzgünüm, yanlış olmuş.

Verdiğiniz komutlar MS değerini değil ama performansı etkileyecektir. Konu sahibinin problemi muhtemelen 'packet loss' . Bunu takip etmek için konsola ''net_graph 1 komutu yazılabilir.

Genelde Wi-Fi üzerinden kötü sinyal kalitesi ile bağlananlar çok yaşar bu yürürken geriye atma ışınlanma vb. sorunları. Graph açıkken bu geriye atma olayı olduğunda ping aniden aşırı yükseliyorsa ve/veya packet loss değeri yükseliyorsa bağlantı sorunu olduğu kesinleşir.

Çözüm kablo ile bağlanmayı denemek, o da işe yaramazsa sorun internet altyapısında olması muhtemel. Yoğunluk olabilir oturduğunuz bölgede.

Hayır, verdiğim komutlar MS'yi doğrudan etkiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-novid: Oyun açılırken intro videosunu devre dışı bırakır.

-freq: Yenileme hızı. 60 Hz monitör kullanıp 144 Hz'de çalıştıramazsın sırf buraya 144 yazdın diye. Eğer monitörün desteklemediği halde 144 Hz çalışmaya zorlanırsa zaten bozulur.

-threads: Oyunun kaç izlek kullanacağını seçiyorsun bu komut ile. Örneğin 4 çekirdek 8 izlekli işlemci kullanan birisi bu komuta 8 yazarsa tüm izleklerini kullanıyor, 6 yazarsa sadece 6'sını kullanıyor, 12 yazarsa bir anlamı yok yine 8 kullanıyor çünkü limiti o.

-console: konsol açıyor oyunu başlatınca, adından belli komutun neye yaradığı.

-high: oyunu yüksek öncelikli olarak çalıştırır. Ben bu ayarı zaten kayıt defteri üzerinden tüm oyunlarda yüksek öncelik atadığımdan yazmadım.

Kısacası bu komutların internet gecikmelerine en ufak bir müdahalesi yok.

Bunu kendim de denemiştim, yeni hesap açınca MS 25'lerdeydi ve oyunu kapatıp başlatma seçeneklerine o kodları girdiğimde MS değeri 0.3'e düştü. Yarın sırf bunun için yeni hesap açıp kayıt alıp burada paylaşabilirim.

Bunu kendim de denemiştim, yeni hesap açınca MS 25'lerdeydi ve oyunu kapatıp başlatma seçeneklerine o kodları girdiğimde MS değeri 0.3'e düştü. Yarın sırf bunun için yeni hesap açıp kayıt alıp burada paylaşabilirim.

Buyrun paylaşın lütfen. 0.3 MS değerini hangi sunucuda aldınız yan apartmana mı bağlandınız acaba?
Bu arada yeni hesap almanızı gerektiren bir sebep yok, bahsettiğiniz kodları silmeniz yeterli..

İnternet sorunlarını ortadan kaldırmak ve MS düşürmek için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodaki komutlar yeterli.

Son düzenleme:
Menüde 0.3 oyun içinde 1.2 civarı. Komutları girmediğimde oyun içi de menüde de 25 civarı oluyordu. Yarın hesap açıp paylaşacağım. Gereksiz münakaşaya lüzum yok. Sizi etiketlerim.

Menüde 0.3 oyun içinde 1.2 civarı. Komutları girmediğimde oyun içi de menüde de 25 civarı oluyordu. Yarın hesap açıp paylaşacağım. Gereksiz münakaşaya lüzum yok. Sizi etiketlerim.

Siz ping ile frametime(var) değerini karıştırıyorsunuz. Varabileceğim tek mantıklı sonuç bu. Bu değer FPS gecikmesidir fakat fps'in yanındaki var değeri 25'e kadar çıktıysa bu direk bilgisayarınız takılıyor demektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı