CS:GO Oyunda İlerlerken Geriye Atıyor

Tamamdır MSI Afterburner'dakı değerler normal mi peki?

Sanırım FPS'i 144'e sabitlemişsin. Böyle ise değerler gayet normal fakat FPS'in sabit değilse 144 FPS seninki gibi bir makineye düşük bence. 200 üzeri alman lazım rahatlıkla, bulunduğun topluluk sunucusunda çok oyuncu var diye de olabilir tabi.

Performans olarak daha fazlasını istiyorsan aşağıdaki rehberi deneyebilirsin bu arada. Forumda bulabileceğin en iyi rehber bu konuda.

Sanırım FPS'i 144'e sabitlemişsin. Böyle ise değerler gayet normal fakat FPS'in sabit değilse 144 FPS seninki gibi bir makineye düşük bence. 200 üzeri alman lazım rahatlıkla, bulunduğun topluluk sunucusunda çok oyuncu var diye de olabilir tabi.

Performans olarak daha fazlasını istiyorsan aşağıdaki rehberi deneyebilirsin bu arada. Forumda bulabileceğin en iyi rehber bu konuda.

monitör 144 hz oyuzden 144 hz sabitledim

Monitör 144 Hz oyuzden 144 Hz sabitledim.

Afterburner içindeki rtss programı ile oyundan oyuna değişik FPS limitleri koyabilirsiniz.(Bayağı kullanışlı ve yarattığı frametime gecikmesi çok düşük, CS:GO'da minimum gecikme ile oynuyorum çok keyifli oluyor) ben şahsen FPS limitini 300'e ayarladım, yüksek FPS'in daha akıcı olduğuna inanıyorum.

free sync monitör ama g - sync aktıf ettım nvdıa denetim masasından sence g -sync aktıf mı olsun yoksa kapatıyımmı ?

G-sync donanımı olmayan monitörde G-sync aktif edemezsiniz diye biliyorum. Freesync kullanıyor olabilirsiniz. (NVIDIA ekran kartlarında da freesync aktif edilebiliyor AMD izin veriyor buna)

Edit: Yanlışım olmasın G-sync teknolojisi ne durumda 4-5 yıldır takip etmiyorum, belki de aldığınız monitör ikisini de destekliyordur bilemem.

G-sync donanımı olmayan monitörde G-sync aktif edemezsiniz diye biliyorum. Freesync kullanıyor olabilirsiniz. (NVIDIA ekran kartlarında da freesync aktif edilebiliyor AMD izin veriyor buna)

Edit: Yanlışım olmasın G-sync teknolojisi ne durumda 4-5 yıldır takip etmiyorum, belki de aldığınız monitör ikisini de destekliyordur bilemem.
G- Sync destekliyo
1587575886871.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık Freesync panellerde de G-sync çalışıyormuş anladığım kadarıyla. Hayırlı olsun ben monitör alırken freesync nasılsa desteklemiyor diye önemsememiştim mesela :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık Freesync panellerde de G-sync çalışıyormuş anladığım kadarıyla. Hayırlı olsun ben monitör alırken freesync nasılsa desteklemiyor diye önemsememiştim mesela :)
:D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı