CS:GO oyunu akıcı yapmak

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar arkadaşlar. Önceden bilgisayarım çok çok daha kötüydü. Buna rağmen (arkadaşım bana ayar yapmıştı) oyunu sanki 144Hz bilgisayarda oynuyormuşçasına akıcı oluyordu. Böyle, ekran renkleri falan canlı duruyordu (bunu Intel renk ayarlarından yaptım) oynanış ise çok akıcıydı. Eski bilgisayarımda yaklaşık 30 ila 40 arası FPS değerleri alırken bile böyleydi. Şu anki sistemim de herhangi bir FPS sorunu falan yok ama eski ayarlarımı bulabilirsem şahane olur? Bir umut forumda belki bilen birileri vardır diye... Umarım demek istediğim şeyi anlatabilmişimdir :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Novid -tickrate 128 -treads 8 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0 -freq 60 bunlar da benim kullandıklarım hocam. Sizinkileri eklememin bir sakıncası var mı acaba? Sistemim açısından.

NVIDIA GTX 1650.
Intel i5 9300H.
DDR4 8 GB RAM.

Kullandığınız kodu bir köşeye kopyalayın bir de benimkini deneyin.

Vega 8.
Ryzen5 3500U.
DDR4 8 GB 2400MHz.

Config.cfg dosyasını buldum dostlar. Ama neyin tam olarak ne işe yaradığını bilmediğimden pek bir şey anlamış değilim açıkçası. İlgilenen var ise dosya linkini atabilirim.
Şuan aklımdaki şey, bendeki Config.cfg dosyasını bir yere kopyalayıp, eski ayarlarımın olduğu dosyayı atsam, eğer ki beğenmez isem eskisini tekrar CS:GO dosyalarına atsam eski ayarlarım geri döner değil mi ?

Config.cfg dosyasını buldum dostlar. Ama neyin tam olarak ne işe yaradığını bilmediğimden pek bir şey anlamış değilim açıkçası. İlgilenen var ise dosya linkini atabilirim.
Şuan aklımdaki şey, bendeki Config.cfg dosyasını bir yere kopyalayıp, eski ayarlarımın olduğu dosyayı atsam, eğer ki beğenmez isem eskisini tekrar CS:GO dosyalarına atsam eski ayarlarım geri döner değil mi ?
Akıcılığı yaptıysan cfg dosyasını atar mısın?

lütfen atarmısın rica ediyorum çok ihtiyacım var
lütfen at bende bir keresinde o ayarı tuturdum bidahada olmadı lütfen at

Config içindeki kodları tek tek konsola yapıştırıp şuan kullandığınız değerlere göre ayrı bir config dosyası oluşturun böylece şuan ki ayarlarınıza istediğiniz zaman dönebilirsiniz.
Bu arada konu içeriğinde bahsettiğiniz akıcılık nvidia düşük gecikme oranı ayarının ultra seçilmiş halinin hissettirdiği akıcılık olabilir. Config dosyaları yani konsol komutları oyuna herhangi bir akıcılık katmaz.
Sadece rate komutu ve interp komutları oyun içi movelarınızı ve mermilerinizin gidişini etkiler.
Birde cl_lagcompensation 1 komutu sunucu taraflı oluşabilecek gecikmeleri engellemek için var.
Konsol komutlarına çok fazla anlam yüklememenizi öneririm komutların işlevlerine biraz göz gezdirirseniz neler yapabileceklerini anlarsınız zaten. Kodların çoğu oyuncunun oyununu kişiselleştirebilmesi için var.

Config. CFG dosyasını buldum dostlar. Ama neyin tam olarak ne işe yaradığını bilmediğimden pek bir şey anlamış değilim açıkçası. İlgilenen var ise dosya linkini atabilirim.
Şu an aklımdaki şey, bendeki Config. CFG dosyasını bir yere kopyalayıp, eski ayarlarımın olduğu dosyayı atsam, eğer ki beğenmez isem eskisini tekrar CS:GO dosyalarına atsam eski ayarlarım geri döner değil mi?

Dostum iyi sosyaller, konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama sakıncası yoksa ve hala mevcutsa Config dosyanı paylaşabilir misin?

Geri
Yukarı