CS:GO akıcı değil

mertcan6789

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, CS:GO oynadığım zaman akıcı olmuyor sistem özelliklerim:
Intel(r) Core(tm) i5-9300hf CPU @ 2.40GHz 2.40 GHz.
8 GB RAM.
GTX 1650 ekran kartı.
Sizce neden akıcı değil akıcı olması için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Akıcı değil derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? FPS drop olabilir, ekran yırtılması olabilir, monitör tazeleme oranından düşük FPS alınma durumu olabilir. Siz en iyisi telefon ile ekran videosu çekerek YouTube, streamable gibi sitelere yükleyerek bizimle paylaşın. Ayrıca monitör 60 Hz üzeri ise oyunun başlatma seçeneklerine girerek -freg 144 gibi yazmalısınız. 144 olan yere monitör Hz değerini girin. 60 ise kodu yazmanıza gerek yok. İkinci olarak oyun ayarlarına girin ve çoklu CPU kullanımı ayarını etkin durumuna getirin. Oyun birden fazla çekirdek kullanmaya başlayacak ve böylelikle FPS artacak.

Şöyle açıklıyayım eskiden Full ayarlarda 120 FPS ve üstü oynuyordum şimdi düşük ayarlardada aynı FPS'le oynuyorum.

Akıcı değil derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? FPS düşmesi olabilir, ekran yırtılması olabilir, monitör tazeleme oranından düşük FPS alınma durumu olabilir. Siz en iyisi telefon ile ekran videosu çekerek YouTube, streamable gibi sitelere yükleyerek bizimle paylaşın. Ayrıca monitör 60 Hz üzeri ise oyunun başlatma seçeneklerine girerek -freg 144 gibi yazmalısınız. 144 olan yere monitör Hz değerini girin. 60 ise kodu yazmanıza gerek yok. İkinci olarak oyun ayarlarına girin ve çoklu CPU kullanımı ayarını etkin durumuna getirin. Oyun birden fazla çekirdek kullanmaya başlayacak ve böylelikle FPS artacak.

Monitör 60 Hz telefonum yok o özellik zaten etkin düşük FPS aldığımı düşünüyorum.

Monitör 60 Hz telefonum yok o özellik zaten etkin düşük FPS aldığımı düşünüyorum.

O zaman ayarlardan oyun kısmına gelin ve geliştirici konsolu etkinleştir ayarını etkin yapın. Daha sonra ESC'nin altındaki tuşa bir kez tıklayın. Karşınıza gelen konsol penceresine +graph yazın. Ölüm maçına girin ve kaç FPS aldığınızı oradan görün.

O zaman ayarlardan oyun kısmına gelin ve geliştirici konsolu etkinleştir ayarını etkin yapın. Daha sonra ESC'nin altındaki tuşa bir kez tıklayın. Karşınıza gelen konsol penceresine +graph yazın. Ölüm maçına girin ve kaç FPS aldığınızı oradan görün.

Diyorum ya 120 FPS alıyorum ayarları düşüğe çektiğim zaman olsa bile.

Geri
Yukarı