Çözüldü CS:GO performans düşme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SouL32tr

Hectopat
Makaleler
1
Ryzen 2400G APU sistem kullanıyorum.​
Sadece CS:GO'da kendiliğinden performans düşüşü oldu. CS:GO eskisi kadar sık oynamıyorum ancak sistemi kurduğumda da ince ayar yaparken CS:GO hızlı açıldığı için CS:GO'daki değerleri gözlemleyerek ayarlamıştım, ve Dust2 haritasında 1600-900 çözünürlükte, Shader=Orta diğer ayarlar en düşükte 120-180 FPS arası değerler alıyordum. (Ort. 165FPS)​
1, 1.5 ay içerisinde gerek CS:GO'ya gerekse Steam'e birkaç güncelleme geldi. Geçen gün yeni soğutucu aldım, sıcaklık değerlerini gözlemlemek için yine CS:GO'yu açtım ancak FPS değerleri 90-100 arasında değişiyordu o ara başka bir oyundan davet geldiği için hızlıca çıktım. 1-2 günlük süreçte işlemci için ideal değerleri yakalayarak, Stabil bir Overclock ile işlemci hızını 3.9GHz OC ve GPU'yu da 1500MHz'e OC yaptım. CS:GO hariç diğer tüm oyunlarda olumlu etkisi oldu.​
CS:GO'yu yine yaptığım değişikleri ve sıcaklık değerlerini ölçmek adına açtığımda ise FPS değerlerim yarıya düştüğünü gördüm. (70-90-100 FPS)​
CS:GO'da gözlemlediğim ise yazı kenarları tam düzgün değil, keskinliği azalmış gibi ve oyun için Steam Overlay'i açtığımda ise ondaki yazıların kalitesi daha da düşük. Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım, DirectX'te eksiklikler buldu yeniden yükledi ancak bir etkisi olmadı. Ben sorunun DirectX'ten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Akşama ekran sürücülerini ve Steam'i kaldırıp yeniden yükleyeceğim, olmazsa oyunu kaldırıp yeniden yükleyeceğim. Sadece CS:GO'da performans kaybı yaşıyorum. Aynı APU sistemi bir yakınıma da almıştık ve ben ayarlamıştım, dün ona sordum FPS değerlerini, onun sisteminde ortalama 165 FPS değerleri mevcut. Anlamadım.​
Sistem bilgilerim:

Windows sürüm 1709, BIOS güncel, oyun içi ve stress testi sıcaklık değerlerim normal. Oyunlar ve birkaç sistem aracı haricinde başka bir yazılım yüklü değil.
Sistem bilgilerim:
AMD Ryzen 5 2400g Vega 11 APU / MSI B350 Tomahawk Arctic / G-Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Samsung 850 Evo 500GB / Cryorig M9a İşlemci Soğutucu / Corsair VS600 600W PSU
Ekran kartı sürücülerini kaldırıp yükledim, Steam'i kaldırıp oyunu tekrar yükledim. Ancak bir faydası olmadı.
Arkadaşlar konu güncel bir tavsiyesi olan var mı?
  • Sorun çözüldü.

Çözüm
Radeon Software ile başka bir oyun için yapmış olduğum global ayarları sıfırlama sonra düzeldi.
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı