Hangi Servis Sağlayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Türk Telekom Alt Yapısını kullanan bir sağlayıcı

Oy: 34 56,7%
  • Superonline

Oy: 17 28,3%
  • Uydunet

Oy: 9 15,0%

• Oy verenlerin toplamı
    60
  • Anket kapandı .
Arkadaşlar merhaba bu sitenin bilgi kalitesine güvenerek yardımcı olmanı istediğim bi durum var.

Yaklaşık 1 Ay önce yeni bir sistem topladım.
MSI Z170A Gaming M3
Benq 21.5 RL2240HE
İnter Core i5 6500
MSI GTX750ti
240GB Corsair SSD
4x2 8gb RAM

Yukarıdaki sistemimde herşey normal şekilde ve kaliteli çalışırken oyunlarda 100-150 arası ping problemi yaşıyorum.Komik tarafı youtube vesaire gibi tarayıcılarda 720P videoları sorunsuz izlerken oyunlarda ping problemi oluyor.hız testinde 33mbit 2.0 upload çıkıyor.TTNET Fiber kullanıcısıyım

Cmd,
modem res yenileme
Driver güncelleme
Arka planda uygulama çalışması
Herhangi bir virüs koruyucu ve benzeri birçok şeyi denedim olmadı.

aynı modem ve bağlantı ile win7 laptop kullanırken 60 ping geçmiyordu Win10 masaüstü yeni sistem yaptıktan sonra böyle bir problem ile uğraşmaktayım.Yardımlarınız benim için çok önemli. CSGO oyuncusuyum online offline turnuvalar başlıyor ve ben hiçbirşey yapamıyorum.Teşekkürler iyi forumlar.
Hocam sistemle alakalı olamaz biliyorsunuz network olayları. Ben de 35/2 lik paket kullanıyorum bir gün aşırı güzel 70ms alıyorum diğer günler 120+ ms alıyorum. Ama superonline kullanan hiçbir insan diyemez ki ben her serverda 90 ms den yukarı değerler alıyorum. Çevremde arkadaşlarım var benim 90 la oynadıgım serverda 40ms i le oynuyor sanki avrupadan bağlanıyor gibi. Bunları ancak superonline ile yaşayabiliriz. Telekom hatları fiberoptik olmadığı sürece böyle şeyler yaşayacak telekom alt yapısını kullanan kişiler.

Ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama size şöyle bir şey anlatayım;

Yeni bilgisayar topladığımda adil kullanım kotam tükenmişti. Yaklaşık 25 GB download yapmam gerekiyordu gerek driverlar gerekse oyunlar ve programlar için. Ben de Uydunet'i aradım ve dedim ki günlük paketiniz var mı? 100 mbit kotasız 1 günlük interneti size faturanıza ek 4 TL'ye sağlayabiliriz dediler. Ben de tamam onay veriyorum dedim ve 25 GB downloadı çok kısa bir sürede halledip hemen CS:GO'ya girdim fakat gözlerime inanamadım. Normalde 100-120 ms ping alırken o gün pingim 60-70 ms arası değişti sadece. Tahminen internet hızınız da pingi etkileyen bir değişken olabilir.

Düşününce 3 mbit ile 100 mbit farkını beklendik bir şey de olabilir bu sonuç
Süperonline kulanan arkadaşım AKK sini doldurdu hızı 3 e düştü pingi 1 ms dahi artmadı hala 40-50ms ile rekabetçi maçları atıyor :) Hız !== Ping :)

Konu sahibi FTTH mi telefon hattı üzerinden vdsl mi kullanıyor?
Hocam 35/2 türk telekomun hipernet üzeirnden sağlanan dandik fiberini kullanıyorum. Superonline olmama ramak kaldı. Bu kadar şeyi nerden biliyorsun dersen arkadaşlarımad superonline var gaming laptopumla onlara gidip oynuyorum. evimde 100ms onlarda 40-50ms var. Bi komşum en son aşama olan kablo hattı döşenirken binaya zarar veriyorsunuz diye olay çıkartıp çalışmayı bitirtmedi. Adını da söyleyim Bülent.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 Ay önce pingim 30/45 arasıydı ve gayet stabil bir şekilde internet kullanıyordum. 6 aydır pingim genelde 100 oluyor bazen dalgalanmaya başlayıp 200e dayanıyor. Ama bazı günler ne hikmetse 60 pingin altına düştüğüm oluyor dalgalanıyor felan arada 100 pinge çıkıyor sonra 70e düşüyor vs. Kişisel düşüncem Türk Telekomdaki yeni yapılanma ve 4.5G teknolojisiyle ilgili olabiliceği yönünde. Ve ayrıca Yurt dışı çıkışlarındaki yoğunluğa bağlı olarak da değiştiğini düşüyorum. 10 sunucu varsa 4 tanesini deaktif edip, deaktif edilen sunuculardaki kullanıcıları hâla çalışan sunuculara yönlendirdiklerinde ve o kullanıcılarında aynı anda sunuculara yüklendiğinde sunucunun yetersiz kalması sonucu oluştuğunu düşünüyorum. Tamamen kişisel düşüncemdir, alıntı yaparak yazmadım, sonra sağda solda yok sunucuları kapattılar felan yazmayasınız. Bir başka düşünce olarak da steam böyle bir yöntem uygulamış olabilir 10/6 çalışıyorsa sunucuları dediğim gibi sunucuları yetersiz kalabilir hatta bazen steamstatus adlı siteden yoğunluğa baktığımda EU East ve EU West yoğun olmadığında pingim düşük oluyor. Turknet'in yeni kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz ?

24Mb/s Fibernet Paketini kullanmaktayım ve sözleşmemiz bu gün itibari ile doldu

Başka bir konuya yazdığım yorum. Burda da paylaşmak istedim.

@Silinen üye merhaba.

Ben Kıbrıs'ta yaşamaktayım. burada internet 3 şekilde dağıtılmakta.
1 - adsl (çok kötü)
2 - kktcel tada telsim (çok pahalı)
3- wdsl ( WDSL nedir? - Kıbrıs Baba Bilgisayar)

Ben evimde Wdsl kullanıyorum (Hız 4/1 aylık 85 TL, günlük akn 6 gb dan sonra kademeli olarak hız düşüyor) ve cs go da pingim 80 den yukarılarda görüyorum. 80 den aşağıda bir ping hala görmüşlüğüm yok ama oyunu ara sıra kassa da oynayabiliyorum.
ben ping i düşürmek için ne yapmam gerekir?
Router: tp-link 841n v10 (dd-wrt son sürüm yüklü)
Teşekkürler.

Bu arada adaya Net Hatay Samandağ Üzerinden TTnet Fiber kablo ile gelmektedir. KKTC Telekom firmalara satamakta ve son kullanıcıyada o firmalar satmaktadır.

Son düzenleme:
Geçen hafta sonu 60 civarı ping ile cayır cayır oynarken bu hafta için ping 100'den aşağı düşmez oldu. Sebebi ve çözümü nedir? İnternet sağlayıcım Super Online.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı