Hangi Servis Sağlayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Türk Telekom Alt Yapısını kullanan bir sağlayıcı

Oy: 34 56,7%
  • Superonline

Oy: 17 28,3%
  • Uydunet

Oy: 9 15,0%

• Oy verenlerin toplamı
    60
  • Anket kapandı .
Siz yine iyisiniz dostum. Benim evimde, Türk Telekom bile hat çekme zahmetini üstlenmemiş. 2 tane VINN kullanıyorum.

Siz yine iyisiniz dostum. Benim evimde, Türk Telekom bile hat çekme zahmetini üstlenmemiş. 2 tane VINN kullanıyorum.
Hocam ankaranın neresi orası? En varoş pursaklarda bile türk telekom adsl kullandırtıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pursaklar'da yeni (2015) yapımı bitmiş bir binadayım, 10 metre önümdeki okulda hat var, bizim evde yok. 1 yıldır çıldırıyorum.

Uydunet'te TT'nin altyapısını kullanmıyor mu? IPlerde hep "statik.turktelekom" çıkıyor. Uydunet kullanmaktayım ve CS:GO'da 90 ping alıyorum... BF4'de ise 55 ile rahatça oynayabiliyorum.
Daha önce uydunet kullandım süperonline gibi kendi alt yapılarından çekip vermişlerdi bana ama o zaman cs 1.6 cıydım bilgisayarım kötüydü ve cs:go diye bi illete tutulmamıştım. :) Uydunetin VDSL/ADSL/DSL hizmetlerinden birini kullanıyor olmayasın?

Pursaklar'da yeni (2015) yapımı bitmiş bir binadayım, 10 metre önümdeki okulda hat var, bizim evde yok. 1 yıldır çıldırıyorum.
Hocam ufuktepede falan da öyle yerler var kendimi şanslı sayıyorum merkezde olup üçüncü dünya ülkesi muamelesi görmediğime :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba bu sitenin bilgi kalitesine güvenerek yardımcı olmanı istediğim bi durum var.

Yaklaşık 1 Ay önce yeni bir sistem topladım.
MSI Z170A Gaming M3
Benq 21.5 RL2240HE
İnter Core i5 6500
MSI GTX750ti
240GB Corsair SSD
4x2 8gb RAM

Yukarıdaki sistemimde herşey normal şekilde ve kaliteli çalışırken oyunlarda 100-150 arası ping problemi yaşıyorum.Komik tarafı youtube vesaire gibi tarayıcılarda 720P videoları sorunsuz izlerken oyunlarda ping problemi oluyor.hız testinde 33mbit 2.0 upload çıkıyor.TTNET Fiber kullanıcısıyım

Cmd,
modem res yenileme
Driver güncelleme
Arka planda uygulama çalışması
Herhangi bir virüs koruyucu ve benzeri birçok şeyi denedim olmadı.

aynı modem ve bağlantı ile win7 laptop kullanırken 60 ping geçmiyordu Win10 masaüstü yeni sistem yaptıktan sonra böyle bir problem ile uğraşmaktayım.Yardımlarınız benim için çok önemli. CSGO oyuncusuyum online offline turnuvalar başlıyor ve ben hiçbirşey yapamıyorum.Teşekkürler iyi forumlar.

Ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama size şöyle bir şey anlatayım;

Yeni bilgisayar topladığımda adil kullanım kotam tükenmişti. Yaklaşık 25 GB download yapmam gerekiyordu gerek driverlar gerekse oyunlar ve programlar için. Ben de Uydunet'i aradım ve dedim ki günlük paketiniz var mı? 100 mbit kotasız 1 günlük interneti size faturanıza ek 4 TL'ye sağlayabiliriz dediler. Ben de tamam onay veriyorum dedim ve 25 GB downloadı çok kısa bir sürede halledip hemen CS:GO'ya girdim fakat gözlerime inanamadım. Normalde 100-120 ms ping alırken o gün pingim 60-70 ms arası değişti sadece. Tahminen internet hızınız da pingi etkileyen bir değişken olabilir.

Düşününce 3 mbit ile 100 mbit farkını beklendik bir şey de olabilir bu sonuç

Ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama size şöyle bir şey anlatayım;

Yeni bilgisayar topladığımda adil kullanım kotam tükenmişti. Yaklaşık 25 GB download yapmam gerekiyordu gerek driverlar gerekse oyunlar ve programlar için. Ben de Uydunet'i aradım ve dedim ki günlük paketiniz var mı? 100 mbit kotasız 1 günlük interneti size faturanıza ek 4 TL'ye sağlayabiliriz dediler. Ben de tamam onay veriyorum dedim ve 25 GB downloadı çok kısa bir sürede halledip hemen CS:GO'ya girdim fakat gözlerime inanamadım. Normalde 100-120 ms ping alırken o gün pingim 60-70 ms arası değişti sadece. Tahminen internet hızınız da pingi etkileyen bir değişken olabilir.

Düşününce 3 mbit ile 100 mbit farkını beklendik bir şey de olabilir bu sonuç

Zaten ttnet ile ilgili bir problemim yok şuan 33mbit ve 2.0 yükleme normalinde üstünde bir üst katımdaki arkadaşım aynı bağlantı ile 60-70 ms oynarken aynı maçta benim 120 ms oluyor.Teşekkür ederim yinede.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı