Hangi Servis Sağlayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Türk Telekom Alt Yapısını kullanan bir sağlayıcı

Oy: 34 56,7%
  • Superonline

Oy: 17 28,3%
  • Uydunet

Oy: 9 15,0%

• Oy verenlerin toplamı
    60
  • Anket kapandı .
Konu sahibi FTTH mi telefon hattı üzerinden vdsl mi kullanıyor?

Hocam sistemle alakalı olamaz biliyorsunuz network olayları. Ben de 35/2 lik paket kullanıyorum bir gün aşırı güzel 70ms alıyorum diğer günler 120+ ms alıyorum. Ama superonline kullanan hiçbir insan diyemez ki ben her serverda 90 ms den yukarı değerler alıyorum. Çevremde arkadaşlarım var benim 90 la oynadıgım serverda 40ms i le oynuyor sanki avrupadan bağlanıyor gibi. Bunları ancak superonline ile yaşayabiliriz. Telekom hatları fiberoptik olmadığı sürece böyle şeyler yaşayacak telekom alt yapısını kullanan kişiler.

Süperonline kulanan arkadaşım AKK sini doldurdu hızı 3 e düştü pingi 1 ms dahi artmadı hala 40-50ms ile rekabetçi maçları atıyor Hız !== Ping

Konu sahibi FTTH mi telefon hattı üzerinden vdsl mi kullanıyor?
Hocam 35/2 türk telekomun hipernet üzeirnden sağlanan dandik fiberini kullanıyorum. Superonline olmama ramak kaldı. Bu kadar şeyi nerden biliyorsun dersen arkadaşlarımad superonline var gaming laptopumla onlara gidip oynuyorum. evimde 100ms onlarda 40-50ms var. Bi komşum en son aşama olan kablo hattı döşenirken binaya zarar veriyorsunuz diye olay çıkartıp çalışmayı bitirtmedi. Adını da söyleyim Bülent.

Son düzenleyen: Moderatör:

Başka bir konuya yazdığım yorum. Burda da paylaşmak istedim.

@Silinen üye merhaba.

Ben Kıbrıs'ta yaşamaktayım. burada internet 3 şekilde dağıtılmakta.
1 - adsl (çok kötü)
2 - kktcel tada telsim (çok pahalı)
3- wdsl ( WDSL nedir? - Kıbrıs Baba Bilgisayar)

Ben evimde Wdsl kullanıyorum (Hız 4/1 aylık 85 TL, günlük akn 6 gb dan sonra kademeli olarak hız düşüyor) ve cs go da pingim 80 den yukarılarda görüyorum. 80 den aşağıda bir ping hala görmüşlüğüm yok ama oyunu ara sıra kassa da oynayabiliyorum.
ben ping i düşürmek için ne yapmam gerekir?
Router: tp-link 841n v10 (dd-wrt son sürüm yüklü)
Teşekkürler.

Bu arada adaya Net Hatay Samandağ Üzerinden TTnet Fiber kablo ile gelmektedir. KKTC Telekom firmalara satamakta ve son kullanıcıyada o firmalar satmaktadır.

Son düzenleme:
Geçen hafta sonu 60 civarı ping ile cayır cayır oynarken bu hafta için ping 100'den aşağı düşmez oldu. Sebebi ve çözümü nedir? İnternet sağlayıcım Super Online.

Peki bu program nasıl kullanılıyor ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…