CS:GO Ping Sorunu

Gus Fring

Kilopat
Oyuna girmeden önce ping değerim ByOokla üzerinden en yakın sunucuya bağlanınca 9-10 civarında çıkıyor. Oyuna girene kadar sıkıntı yok rekabetçi maça başlıyorum yine fazla sıkıntı yok pingim 60-70 arasında oluyor ama 10 dk geçtikten sonra işler tersine dönüyor. Ping değerimde anlık yükselmeler oluyor ve 130ms'in altına düşmüyor. Oyunu kapatıp ByOokla'dan test yapıyorum pingim 70 civarında çıkıyor. İşin özeti oyuna girmeden önce ping değerlerim gayet normal ama oyuna girdikten sonra anlık değişimler oluyor ve pingim 130'un altına düşmüyor.

CS:GO ping sorunu neredeyse tüm kullanıcılarda var. Bence değerleriniz normal. Kendimden örnek verirsem: 80-120 arası değişiyor.

Bu sorun bende de var. Normalde oyunun aldığı ping 89 90 arası gidip geliyor bende. Bu aralar birden 200'e fırlıyor geri düşüyor. Diğer oyunlarda böyle bir sorun yok. CS'nin hali hal değil.

Dostum sanırım bu sorun oyundan kaynaklı değil çünkü oyundan sonra bile yüksek olduğunu belirtmişsin. Herhangi bir kayıt defteri dosyası falan kurcaladın mı? Hani bu youtube'da çekiyorlar ya işte yok 'ping düşürme, internet hızlandırma' tarzında.
-
Bu sorun bende de var. Normalde oyunun aldığı ping 89 90 arası gidip geliyor bende. Bu aralar birden 200'e fırlıyor geri düşüyor. Diğrr oyunlarda böyle bir sorun yok. CS'nin hali hal değil.

İspanya veya USA serverlarına atıyor olabilir, MM Server Picker programını bir deneyin lakin vac riski var mı bilemem. Zamanında kullandım fakat yemedim size kalmış.

CS:GO ping sorunu neredeyse tüm kullanıcılarda var. Bence değerleriniz normal. Kendimden örnek verirsem: 80-120 arası değişiyor.

Değerleri normal değil aksine anormal çünkü ben İspanya serverında bile en fazla 60-65 aldım, Rus olmayan kişilerde de böyle bir sorun görmedim.

Son düzenleme:
İnternet bağlantınızla ilgili hiçbir detay belirtmemişsiniz. Speedtest sonucu bile eklememişsiniz. Ülke içerisinde yaptığınız test önemli değil. Vienna, Frankfurt ve Luxembourg'a ping atabilirsiniz.

Bu durumun birçok nedeni olabilir. Öncelikle altyapı, CGN IP, iç tesisat sorunları, bilgisayarda bu durumu tetikleyen bir program (3. parti antivirüs yazılımı gibi)...

Dostum sanırım bu sorun oyundan kaynaklı değil çünkü oyundan sonra bile yüksek olduğunu belirtmişsin. Herhangi bir kayıt defteri dosyası falan kurcaladın mı? Hani bu youtube'da çekiyorlar ya işte yok 'ping düşürme, internet hızlandırma' tarzında.
-

İspanya veya USA serverlarına atıyor olabilir, MM Server Picker programını bir deneyin lakin vac riski var mı bilemem. Zamanında kullandım fakat yemedim size kalmış.

Değerleri normal değil aksine anormal çünkü ben İspanya serverında bile en fazla 60-65 aldım, Rus olmayan kişilerde de böyle bir sorun görmedim.
Yazdığınız her şeyi daha önceden denedim ama maalesef sonuç aynı.
İnternet bağlantınızla ilgili hiçbir detay belirtmemişsiniz. Speedtest sonucu bile eklememişsiniz. Ülke içerisinde yaptığınız test önemli değil. Vienna, Frankfurt ve Luxembourg'a ping atabilirsiniz.

Bu durumun birçok nedeni olabilir. Öncelikle altyapı, CGN IP, iç tesisat sorunları, bilgisayarda bu durumu tetikleyen bir program (3. parti antivirüs yazılımı gibi)...
Benim tahminim bilgisayarda olan bir yazılımdan kaynaklı olduğu yönünde ama tam bilemiyorum. Yarın diğer ülkelerde deneyip geri dönüş yaparım.

Ping değerlerim farklı ülkelerdeki sunucularda böyle benim düşünceme göre bu değerler normal bir seviyede. CGN IP değil kontrol ettim. Altyapı sıkıntıları için kullandığım internet sağlayıcısı binaya gelmiyor. Müşteri hizmetlerine ping değerimi söyleyince biz ping değerine müdahele edemiyoruz diyorlar.

Dosya Ekleri

• ping1.JPG
    ping1.JPG
    29,5 KB · Görüntüleme: 127
  • ping2.JPG
    ping2.JPG
    25,3 KB · Görüntüleme: 113
  • ping3.JPG
    ping3.JPG
    27 KB · Görüntüleme: 105
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı